27-latek zginął na drodze

Czy to był wypadek?

 

Na leśnym odcinku drogi pomiędzy Starachowicami a Tychowem Starym zginął 27-mężczyzna. Okoliczności śmierci mieszkańca gminy Mirzec są na razie bardzo tajemnicze. Prawdopodobnie został potrącony przez samochód. 

Informację o mężczyźnie leżącym w okolicach jezdni na leśnym odcinku drogi wojewódzkiej 744 policjanci otrzymali 19 września około godziny 19.20. Zadzwonił jeden z kierowców, który się zatrzymał widząc coś niepokojącego. Było ciemno, więc na pierwszy rzut oka nie było widać, że jest to człowiek. Chwilę wcześniej mężczyznę minęła inna ciężarówka, której kierowca również się zatrzymał. Na miejscu dość szybko pojawił się będący w okolicy patrol policji.

- Policjanci wyczuwali jeszcze tętno u mężczyzny, przystąpili do reanimacji i prowadzili ją do momentu przyjazdu na miejsce karetki pogotowia. Lekarz kontynuował akcję reanimacyjną, ale niestety mężczyzna zmarł - relacjonuje przebieg zdarzeń asp. Monika Kalinowska, oficer prasowy KPP Starachowice.

Świadkowie zeznali, że kilka minut przed zgłoszeniem widzieli mężczyznę idącego nieprawidłową stroną drogi w ciemnym ubraniu. Po zmroku był praktycznie niewidoczny dla kierowców. Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia, ale z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że mężczyzna został potrącony przez samochód.

- Sekcja zwłok wyjaśni dokładne przyczyny śmierci mężczyzny. Wtedy będziemy mogli ustalić dokładne okoliczności tego zdarzenia - dodaje asp. Kalinowska.

Dokładnie nie wiadomo co się wydarzyło we wtorkowy wieczór, ale być może tej tragedii można było uniknąć. Przypomnijmy, że poza terenem zabudowanym obowiązuje nakaz posiadania elementów odblaskowych przez pieszych. Policjanci apelują, by reagować, widząc pieszych idących nieprawidłową stroną drogi czy nieposiadających elementów odblaskowych. Każdy z takich przypadków będzie zawsze sprawdzany.

Policjanci szukają również świadków tego zdarzenia. Każda informacja od osób, które przebywały w pobliżu miejsca zdarzenia, w godzinach 19.00-19.20, może być bardzo istotna. Wszyscy, którzy mogą posiadać informacje na ten temat proszeni są o zgłoszenie się do komendy policji lub kontakt telefoniczny pod numerem tel. 723-192-197 - asp. szt. Krzysztof Malinowski, zastępca naczelnika Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ