Z raportów policyjnych

Kradł i niszczył

Na leśnym odcinku drogi w Brodach nieznany sprawca zabrał z samochodu renault nawigację samochodową wartości 350 złotych, rozciął też plandekę skrzyni ładunkowej. Pokrzywdzony straty wycenił łącznie na 850 złotych. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 18 września przed godziną 16.00.

Fałszywy inkasent

We wtorek, 19 września do mieszkania 83-letniego starachowiczanina wszedł mężczyzna podający się za pracownika wodociągów. Poinformował seniora, że chce odczytać liczniki i zwrócić należność za nadpłacony rachunek. Gdy odczytał już stan liczników, poprosił o rozmienienie dwóch banknotów 200-złotowych i - wykorzystując nieuwagę 83-latka - ukradł 11 tys. zł, 100 dolarów oraz 400 euro. Łącznie straty wyniosły około 13 tys. złotych.

Oszukani w internecie

49-letni mieszkaniec Starachowic kupił w internecie ogrzewanie postojowe do samochodu za kwotę 975 złotych. Po przelaniu pieniędzy na wskazane konto, towaru nie otrzymał, a kontakt ze sprzedającym się urwał. O zdarzeniu policjantów poinformował we wtorek, 19 września. Dzień później z podobną sprawą do funkcjonariuszy zgłosił się mieszkaniec gminy Brody. Mężczyzna za pośrednictwem portalu internetowego kupił żelazko za blisko 140 złotych, ale towaru również nie otrzymał.

Potrącenie na pasach

W czwartek, 21 września około godziny 18.30 na ul. Kopalnianej, 29-latek kierujący volkswagenem potrącił na przejściu dla pieszych 68-letnią kobietę, która trafiła do szpitala. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Kupiła buty, dostała złom

Mieszkanka gminy Brody kupiła za pośrednictwem jednego z portali internetowych buty za ponad 200 zł, ale w odebranej przesyłce były… 4 używane głośniki samochodowe.

Pijany kierowca

24 września przed południem na ul. Oświatowej, patrol policji zatrzymał do kontroli seata. 37-letni kierowca, mieszkaniec Kielc, sprawny nie był. Miał rękę w usztywniaczu ortopedycznym i 1,7 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że nie ma prawa jazdy, ani dokumentów dopuszczających pojazd do poruszania się do drogach.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ