Otwarcie nowej siedziby sądu w Starachowicach

W numerze

Otwarcie nowej siedziby sądu w Starachowicach

W uroczystym otwarciu nowej siedziby Sądu Rejonowego w Starachowicach uczestniczyła starosta Danuta Krępa. Inwestycja trwała trzy lata i kosztowała ponad 21 mln zł. Była długo wyczekiwana zarówno przez pracowników, jak i samych mieszkańców, którzy przychodzą tutaj na co dzień po sprawiedliwość.

Uroczystość odbyła się 15 września br. (piątek) i zgromadziła wielu przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. W gronie przybyłych znaleźli się m.in. prezes Sądu Okręgowego w Kielcach sędzia Wojciech Merta, sędzia Andrzej Solarz z Sądu Apelacyjnego w Krakowie, prokurator okręgowy z Kielc Dariusz Dryjas, ale także sędziowie w stanie spoczynku i komendanci powiatowi policji i straży pożarnej w Starachowicach.

Powiat Starachowicki reprezentowała starosta Danuta Krępa, która gratulowała prezes starachowickiego sądu, sędzi Barbarze Nowak – Łon pomyślnego zakończenia inwestycji. Podkreślała, że sąd stanowi wspólne dobro nas wszystkich.

- Wszystkim nam mocno zależy, by instytucje publiczne działały i wyglądały jak najlepiej, bo właśnie na ten podstawie obywatele budują swoje opinie o państwie - mówiła starosta D. Krępa.

Ale sąd to nie tylko mury, ale także ludzie. To sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, radcowie prawni, protokolantki i inni pracownicy, do których pracy starosta odniosła się z dużym uznaniem. W nowych, doskonałych warunkach, z pewnością będą profesjonalnie i z dużym zaangażowaniem wykonywać swą pracę, zapewniając obywatelom bezpieczeństwo prawne.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ