O bezpieczeństwie najmłodszych

Funkcjonariusze przypominali

W numerze

O bezpieczeństwie najmłodszych

Funkcjonariusze przypominali

Starachowiccy policjanci rozpoczęli cykl spotkań z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych. Przyświeca im kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok".

Na terenie miasteczka ruchu funkcjonariusze KPP spotkali się z uczniami klas I-III szkół podstawowych w Szerzawach i w Jadownikach. Policjanci omówili znaczenie podstawowych znaków drogowych, instruowali jak bezpiecznie przechodzić na drugą stronę drogi i jak poruszać się rowerem. Dzieci rozwiązywały również zagadki z przyswojonej wiedzy, wysłuchały wierszyków o bezpieczeństwie i zobaczyły jak policjant reguluje ruchem na skrzyżowaniu. Sprawdziły też nabyte umiejętności pokonując drogę do komendy, gdzie obejrzały film edukacyjny pt. „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba” oraz powtórzyły przekazane wiadomości.

Z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego (kl.”0”) policjanci spotkali się także w Szkole Podstawowej nr 13 w Starachowicach. Dzielnicowi: mł. asp. Bernadetta Celary i mł. asp. Marcin Witkowski oraz st. sierż. Anna Kroner z Zespołu Profilaktyki Społecznej, przypomnieli dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w trakcie poruszania się po drogach. Zwrócili szczególną uwagę na prawidłowe zachowanie pieszego i sposób przekraczania jezdni w miejscach do tego wyznaczonych. Poprzez zabawę, przy wykorzystaniu zestawu edukacyjnego „Autochodzik”, poznali niezbędną wiedzę dotyczącą bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ