Pół wieku razem, na dobre i złe

Jubileusz Złotych Godów w Starachowicach

W numerze

Pół wieku razem, na dobre i złe

Jubileusz Złotych Godów w Starachowicach

 

Ponad 80 par świętowało w tym roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. 54 z nich spotkało się w Starachowickim Centrum Kultury. Gratulacji i życzeń było mnóstwo. 

Oficjalne uroczystości z okazji Złotych Godów mieszkańców Starachowic odbyły się w środę, 20 września w Starachowickim Centrum Kultury. Wyjątkowy jubileusz obchodziło ponad 80 par małżeńskich, które w 1967 roku powiedziały sobie sakramentalne „tak” i dotrwali w tym przyrzeczeniu już 50 lat.

Jubilaci i ich rodziny mogły na początku rzucić się w wir wspomnień, oglądając specjalnie przygotowany film o początkach Urzędu Stanu Cywilnego w Starachowicach i prezentujący zdjęcia jubilatów wykonane w dniu ich ślubu. Wszystkim zakręciła się łezka...

Prezydent Marek Materek wręczył jubilatom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Małżonkom w imieniu wojewody świętokrzyskiego gratulowała również Diana Głownia, rzecznik Agaty Wojtyszek. Uroczystości uświetnił występ artystyczny Teatru Muzycznego nad Kamienną „Starachowianie”, a na koniec wszyscy odśpiewali gromkie „sto lat!” i uczcili jubileusz wspólnym toastem i smacznym okolicznościowym tortem.

Medale z rąk prezydenta odebrali: Krystyna i Józef Bajdowie, Barbara i Czesław Boguccy, Stanisława i Stanisław Bzymkowie, Barbara i Hilary Chojnaccy, Teresa i Wiesław Dziedzicowie, Danuta i Jan Fąfarowie, Urszula i Stanisław Gancarzowie, Teresa Bielecka – Gawor i Henryk Gawor, Jadwiga i Tadeusz Gutowscy, Łucja i Jerzy Jackowscy, Maria i Czesław Jańcowie, Mirosława i Janusz Jankowscy, Marianna i Adam Karasiewiczowie, Zofia i Marek Karwaccy, Barbara i Stanisław Kiełbowie, Zofia i Józef Klamczyńscy, Teresa i Jerzy Krawcowie, Krystyna i Stanisław Królowie, Maria i Piotr Kucharczykowie, Jadwiga i Józef Kuterowie, Mirosława i i Mieczysław Kwiatkowscy, Halina i Jerzy Kwietniowie, Ewa i Andrzej Kwiecińscy, Anna i Wiktor Machowscy, Janina i Antoni Marczakowie, Janina i Ryszard Matysiakowie,

Ewa i Andrzej Myszkowie, Stanisława i Henryk Myszkowie, Stanisława i Aleksander Nadolscy, Maria i Eugeniusz Niewczasowie, Barbara i Waldemar Niewczasowie,

Halina i Jan Operaczowie, Janina i Jan Orczykowie, Krystyna i Leszek Paluchowie, Krystyna i Kazimierz Paterowie, Aleksandra i Jan Pawelcowie, Zofia i Kazimierz Petrusowie, Helena i Stefan Prześrutowie, Barbara i Jerzy Romanowscy, Bożena i Zygmunt RoszkowscyDioniza i Ryszard Rymarscy, Elida i Andrzej Serkowie, Elżbieta i Andrzej Sikorscy, Teresa i Maciej Stolarkowie, Wiesława i Zygmunt Trawczyńscy, Halina i Władysław Wolańscy, Sabina i Czesław Wolscy, Krystyna i Zdzisław Wójcikowie, Marta i Stefan Wypchłowie, Barbara i Adam Wyrębkiewiczowie, Alina Wawrzak-Wyskiel i Tomasz Wyskiel, Matylda i Mirosław Zawiszowie, Zofia i Józef Zawłoccy oraz Marianna i Stanisław Ziewcowie.

W tak pięknym dniu, Szacownym Jubilatom wszelkiej pomyślności, pociechy z dzieci i wnuków oraz doczekania w dostatku i zdrowiu Dębowych Godów życzy zespół redakcyjny Gazety Starachowickiej. (mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ