Sprawę wziął pod lupę minister sprawiedliwości

Nasi ustalili, że kobieta popełniła samobójstwo, a zabił ją mąż

Na okładce

Sprawę wziął pod lupę minister sprawiedliwości

Nasi ustalili, że kobieta popełniła samobójstwo, a zabił ją mąż

Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny szczegółowo przyjrzy się kontrowersyjnym procesom i dochodzeniom w województwieświętokrzyskim. Jedną ze spraw, które wziął pod lupę, jest głośne morderstwo w Starachowicach z 2014 roku.

Proces 37-letniego starachowiczanina, Kamila T. oskarżonego o zabójstwo swojej żony toczy się przed Sądem Okręgowymw Kielcach. Ciało 30-latki znaleziono w 2014. Wszystko wskazywało na to, iż sama odebrała sobie życie. Tak zasugerował również jej mąż, zeznając, że między nimi się nie układało, niemieszkali razem, a żona miała być o niego zazdrosna. Śledztwo zostało zamknięte, a po dwóch latach jednak je wznowiono.

- Mężczyzna częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów, lecz nie przyznał się do zabójstwa z bezpośrednim zamiarem,a zabójstwa z zamiarem ewentualnym - poinformował GAZETĘ sędzia Jan Klocek, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach.

Równolegle Prokuratura Rejonowa w Busku-Zdroju prowadzi powiązane ze sprawą dochodzenie, dotyczące niedopełnienia obowiązkówsłużbowych przez funkcjonariuszy starachowickiej policji, miejscowego prokuratora i biegłego lekarza. Ważnym wątkiem w sprawie jest też fakt, że ojciec oskarżonego jest emerytowanympolicjantem. Właśnie ten wątek będzie osobiście nadzorować minister Ziobro. (mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ