Star podejmie czwartoligowca

III runda Pucharu Polski

 

W siedzibie Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Kielcach rozlosowano pary III rundy okręgowego Pucharu Polski. Na tym etapie do rozgrywek występują zespoły z IV ligi. Większość meczów odbędzie się już w najbliższą środę (20 września).

W III rundzie rozstawione w losowaniu są zespoły z IV ligi, w tym gronie mamy dwie ekipy z naszego regionu. Chodzi oczywiście o Łysicę Bodzentyn i Kamienną Brody. Resztę stawki uzupełniają zespoły z niższych lig, które przebrnęły przez I i II rundę. Jest wśród nich oczywiście Star Starachowice, który nie tak dawno pokonał na wyjeździe niżej notowany GKS Górno. Przypomnijmy, że inny reprezentant Klasy Okręgowej z naszego regionu - GKS Rudki, oddał swój mecz walkowerem.

Piłkarze Staru Starachowice w III rundzie będą mieli zdecydowanie cięższe zadanie, bowiem zmierzą się z występującą w IV lidze Nidzianką Bieliny. Być może to dobry znak, bowiem właśnie w Bielinach odbyła się pucharowa potyczka z zespołem z Górna. Wówczas górą byli starachowiczanie i miejmy nadzieję, że i tym razem ta miejscowość będzie się dobrze kojarzyła kibicom nad Kamienną.

Podopieczni Tomasza Siczka pucharowy mecz rozegrają w najbliższą środę, 20 września na własnym boisku o godzinie 16.00. W tym samym terminie o awans do kolejnego etapu walczyć będzie również Łysica Bodzentyn. Drużyna Krzysztofa Treli zagra ze Stalą Kunów. Na papierze murowanym faworytem są bodzentynianie, tym bardziej że w ostatnich kilku sezonach w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski spisywali się znakomicie. Z kolei Kamienna Brody wylosowała innego reprezentanta okręgówki - Świt Ćmielów. Trenerem tego zespołu jest starachowiczanin Artur Anduła. Mecz w Ćmielowie rozegrany zostanie tydzień później, w środę, 27 września o godzinie 15.30.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ