Kubiec faworytem?

MANia Biegania już 1 października

Informacje sportowe

Kubiec faworytem?

MANia Biegania już 1 października

W pierwszą niedzielę października ulicami Starachowic po raz kolejny pobiegną uczestnicy MANi Biegania. Na udany start na tej imprezie liczy rodowity starachowiczanin Dawid Kubiec, który znów pokazał się z bardzo dobrej strony.

Wychowanek lekkoatletycznej Juventy Starachowice startował 9 września br. w Obrazowie w biegu "O Kryształowe Jabłko". Rywalizacja toczyła się na dystansie 10 kilometrów. Od samego początku Dawid Kubiec biegł w czołówce stawki, wraz z dwoma reprezentantami Ukrainy. Podobny przebieg miało co najmniej kilka ostatnich startów starachowiczanina, który walkę o zwycięstwa toczy głównie z zawodnikami zza wschodniej granicy. Ostatecznie zwyciężył Adrii Starzhinskiy, drugi był Dawid z czasem 34:18, a trzeci reprezentant Ukrainy - Volodymyr Timoshov.

- To był kolejny bieg, w którym jako jedyny Polak nawiązuję walkę z reprezentantami Ukrainy. Jestem z tego bardzo dumny, bo są bardzo mocni, żyją z biegów i mogą w jeden weekend biegać i wygrywać po kilka zawodów. Mimo że nie wygrałem, to jestem bardzo zadowolony ze swojej formy, bo nastawiam się na dobry występ w MANii Biegania, która zbliża się wielkimi krokami - ocenia Dawid Kubiec.

MANia Biegania w Starachowicach odbędzie się w niedzielę, 1 października. Będzie to już szósta edycja tej imprezy, która z roku na rok gromadzi coraz większe grono sympatyków. Start biegu o godzinie 12.00. Zawodnicy ruszą ulicami Starachowic, a mają do pokonania dystans około 8 kilometrów. Biuro zawodów oraz linia startu i linia mety znajdować się będzie na wysokości placu "Pod Skałkami" przy al. Armii Krajowej.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ