Oferta bogata i interesująca

Młodzieżowy Dom Kultury

Bez kategorii

Oferta bogata i interesująca

Młodzieżowy Dom Kultury

 

Bogatą ofertę dla młodzieży przygotowali instruktorzy Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach. Jak mówi dyrektor MDK Agnieszka Lasek – Piwarska, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

w Starachowicach postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W nowym roku szkolnym postawiono na zajęcia, które cieszą się popularnością wśród nastolatków, a prowadzą je pedagodzy ze specjalistycznym przygotowaniem.

W MDK można doskonalić różne talenty albo miło spędzić czas po południu. Piotr Mrózek, instruktor MDK, zaprasza na zajęcia do Wokalnego Studia Piosenki MDK, uczy również gry na keyboardzie. Bożena Magdalena Mrózek natomiast przygotowała ofertę dla osób, które lubią i czują, że muzyka, a zwłaszcza muzyka chóralna, to coś dla nich. Szkoła Chóralna MDK proponuje od października zajęcia dla grupy młodszej: dla uczniów od trzeciej do szóstej klasy szkoły podstawowej, natomiast chór "Portamento" zaprasza do swojego grona uczniów od siódmej klasy szkoły podstawowej, a "Kamerton" chłopców i dziewczęta ze szkół średnich oraz osoby dorosłe.

Krzysztof Stanik poszukuje pasjonatów i osoby rozpoczynające przygodę z muzyką. Jego eMDeKowska szkoła rocka proponuję naukę gry na gitarze elektrycznej i akustycznej, daje też możliwość stworzenia własnego bandu. Kolejny z instruktorów MDK, Waldemar Dziura, proponuje warsztaty nauki gry na gitarze klasycznej i akustycznej, dołączenie do zespołu gitarowego albo do grupy wokalnej "WiWaldi". Talent wokalny można natomiast szlifować na zajęciach z Moniką Stanecką, także doskonalić grę na pianinie.

Dyrektor placówki - Agnieszka Lasek- Piwarska proponuje udział w warsztatach dziennikarskich z elementami wiedzy o społeczeństwie i świecie współczesnym, a Olga Garbacz-Kosior poprowadzi od października br. zajęcia plastyczne dla dzieci. Mających aktorskie zacięcie na warsztaty teatralne i literacki zaprasza Anna Paluch, Katarzyna Gritzmann w Foto Pracowni MDK nauczy jak robić najlepsze zdjęcia, a Lidia Pokuszyńska szykuje niespodziankę.

Każdy z nauczycieli przygotował warsztaty przede wszystkim z myślą o starachowickiej młodzieży. To w Młodzieżowym Domu Kultury pedagodzy pracują często indywidualnie z uczniem tym samym przeznaczając na ucznia więcej uwagi i skupienia w trakcie trwania zajęć.

- Zapraszam do MDK, każdy młody człowiek znajdzie u nas coś dla siebie. Poza stałymi zajęciami będziemy też proponować happeningi, warsztaty artystyczne prowadzone przez naszych byłych wychowanków czy weekendowe spotkania dla całych rodzin. Będą też koncerty, przeglądy i festiwale. Czekamy też na propozycje młodzieży – będziemy was uważnie słuchać i z chęcią pomagać w realizacji waszych pomysłów – mówi Agnieszka Lasek – Piwarska, dyrektor MDK.

Warsztaty odbywają się w przyjaznym otoczeniu. Placówka mieści się na parterze budynku III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Starachowicach, ul. Gliniana 10A, telefon 41 274 31 32. Więcej informacji na portalu MDK Starachowice

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ