Razem na dobre i na złe

Wieści z gmin

Razem na dobre i na złe

"Nic że minęło 50 lat sercami młodzi kochamy się ..." - to refren piosenki "Złote Gody" Jerzego Piotrowskiego. Takim stażem mogą pochwalić się pary, które przed 50 laty stanęły na ślubnym kobiercu mówiąc sobie "tak". Przyrzekali sobie wtedy miłość, wierność i uczciwość małżeńską, dzięki którym wytrwali w związku pół wieku. Przez te wszystkie lata stawiali czoła codziennym trudnościom oraz dzielili się radością. Dziś są przykładem dla młodszych pokoleń.

Uroczystość Złotych Godów odbyła się 7 września br. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Wąchocku. Jubileusz 50 lat zawarcia związku małżeńskiego obchodziło 16 par z gminy Wąchock: Zofia i Lubomir Sochowie (Wąchock), Alicja i Marian Wrońscy (Wąchock), Irena i Witold Michalczewscy (Wąchock), Dorota i Henryk Miśkiewiczowie (Wąchock), Zofia i Ignacy Bartosikowie (Wąchock), Anna i Kazimierz Biadaczowie (Wąchock), Stanisława i Adam Opozda (Wąchock), Krystyna i Tadeusz Underlikowie (Rataje), Teresa i Włodzimierz Stefańscy (Węglów), Irena i Adolf Szlęzakowie (Węglów), Elżbieta i Lucjan Skibowie (Wielka Wieś), Zofia i Jan Banasikowie (Wielka Wieś), Mieczysława i Leszek Miernikowie (Wielka Wieś), Henryka i Jan Sikorscy (Parszów), Czesława i Ryszard Chłopkowie (Parszów) oraz Maria i Tadeusz Oziomkowie (Parszów). W dowód uznania za długoletnie pożycie małżeńskie zostali odznaczeni medalami prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wręczył je Dostojnym Jubilatom z bukietami kwiatów burmistrz Jarosław Samela. Złożył również gratulacje oraz życzenia jeszcze wielu lat w zdrowiu. Zaznaczył, że nie sztuką jest pokochać, ale wytrwać w związku z drugą osobą. Codzienna troska o dom, wychowanie i wykształcenie dzieci, to budowa wspólnego życia na solidnym fundamencie miłości, przyjaźni i zaufania.

Wśród zaproszonych gości były również rodziny i przyjaciele małżonków. Po części oficjalnej wszystkich zgromadzonych zaproszono na toast oraz poczęstunek. Uroczystość przygotowała i poprowadziła zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Wąchocku – Dorota Wiśnios. O oprawę muzyczną zadbał Marek Samsonowski wraz z podopiecznymi MGOK: Karolem Adamczykiem, Pauliną Nowak i Sławomirem Sępiołem.

m.p.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ