Pantomima i spotkanie z biskupem

W Lubieni

Brody

Pantomima i spotkanie z biskupem

W Lubieni

 

Ksiądz biskup Henryk Tomasik odwiedził parafię w Lubieni. Rozmawiał z dziećmi i młodzieżą oraz odprawił odpustową mszę świętą. Uczniowie zaprezentowali natomiast wzruszającą pantomimę o Janie Pawle II, patronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lubieni. 

Wizyta biskupa odbyła się w święto Podwyższenia Krzyża Świętego (14 września), kiedy to w Lubieni odbywa się parafialny odpust. Przed mszą sprawowaną przez Henryka Tomasika, głos zabrał proboszcz - ks. kan. Krzysztof Orzeł. Opowiadał o czci dla krzyża Chrystusa i dziękował pasterzowi diecezji za odwiedziny.

Biskup gościł też w szkole podstawowej, gdzie powitała duszpasterza Marzena Bernat, wójt gminy Brody, wręczając w prezencie książkę o okolicy. Ksiądz biskup zadawał uczniom sporo pytań z życia chrześcijańskiego, a do refleksji skłaniała również pantomima w wykonaniu starszych uczniów. Poprzez sugestywne sceny, młodzież pokazywała realia reżimu komunistycznego, wpływ Jana Pawła II na losy Polski i wyrażała emocje towarzyszące pielgrzymkom papieża do Ojczyzny. W realizacji spektaklu, uczniom pomagały Jolanta Lipa i Agnieszka Lotko.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ