Zginął w wypadku

Lubienia

 

Pieszy, przechodzący przez jezdnię w Lubieni, został śmiertelnie potrącony przez samochód. Przez kilka godzin droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana.

Było już po zmroku, 10 bm.,

godz. 22.00 i miejsce nieoświetlone w ciągu drogi krajowej nr 9. 42-letni pieszy, mieszkaniec gminy Brody, przechodził przez jezdnię poza wyznaczonym przejściem, ale było to dozwolone, ponieważ odległość od najbliższego przejścia wynosiła ponad 100 metrów. Niestety, został śmiertelnie potrącony przez 46-latka ze Starachowic kierującego skodą, który był trzeźwy. Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie. Przez kilka kolejnych godzin po tym tragicznym zdarzeniu droga w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy przez Starachowice.

Do wypadków z udziałem pieszych dochodzi dość często, dlatego policjanci prowadzą akcje nakierowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działania funkcjonariuszy często kończą się mandatami karnymi, ale mają na celu edukację, bo pieszy w starciu z pojazdem nie ma najmniejszych szans.

W 2016 roku na terenie naszego powiatu doszło do 8 tragicznych wypadków śmiertelnych, w których śmierć poniosło także pięcioro pieszych. W tym roku wypadków śmiertelnych na naszych drogach było 4, a śmierć poniosło dwóch pieszych. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zachowanie na drodze i w obrębie pasów drogowych, zarówno kierujących, jak i pieszych.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ