Wciąż młodzi duchem

III Dzień Seniora w Starachowicach

W numerze

Wciąż młodzi duchem

III Dzień Seniora w Starachowicach

 

Tegoroczny Dzień Seniora w Starachowicach zrobił furorę. Na placu "Pod Skałkami" bawiło się 9 września kilka pokoleń starachowiczan. 

III Starachowicki Dzień Seniora, to efekt zaangażowania Starachowickiej Rady Seniorów, Klubu Seniora „Manhattan” i Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy zaangażowaniu włodarza miasta. Kolorowy korowód z transparentami w towarzystwie Świętokrzyskiej Grupy Folklorystycznej poprowadził ulicami miasta wiceprezydent Jerzy Miśkiewicz. Z głośnym śpiewem wyruszyli spod Galerii Skałka, maszerując pasażem Staszica, Aleją Armii Krajowej na plac pod Skałkami, gdzie rozstrzygnięto konkurs na najciekawsze nakrycie głowy w marszu kapeluszowym. Nagrodzono w nim Jadwigę Sar, Magdalenę Łodej i Grażynę Ochotnicką, natomiast za najbardziej oryginalny strój regionalny wyróżnienie zdobyła Halina Sidor.

Na placu „Pod Skałkami” prezentowały się zespoły wokalno-muzyczne, wystąpili wokaliści ze Studia Piosenki SCK, kierowanego przez Miłosza Weimanna, z Młodzieżowego Domu Kultury, zespół ludowy z gminy Mirzec pod kierownictwem Piotra Gąsowskiego oraz „Wigorki” i „Wiarusy”.

Pasjonat i kolekcjoner staroci, Stanisław Jaruszewicz z Marcinkowa, zaprezentował liczne eksponaty obrazujące życie dawnej wsi, były targi zdrowia i urody, a uczestnicy mieli możliwość pomiaru poziomu cukru i ciśnienia przy stoisku przygotowanym przez Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej. Salon medyczny Live+ oferował natomiast badanie masy ciała.

Prezydent miasta ufundował tradycyjne świętokrzyskie jadło serwowane przez Bistro Manhattan, podawano chleb ze smalcem i ogórkiem oraz zalewajkę. Na stoisku UTW i Klubu Seniora „Manhattan” częstowano natomiast ciastem, herbatą i kawą, można było spróbować również rozmaitych ziołowych naparów. Kramy kusiły zapachem i przyciągały uczestników imprezy, zaś na stoisku stowarzyszenia „Zdrowa Rodzina” przygotowano jarskie potrawy

Była również mobilna biblioteka, gdzie oferowano książki w niskich cenach oraz zachęcano do czytania, harcerski KLUB strzelecki SPARTA zorganizował pokazy militarne i zaaranżowano niespodziankę dla Pań: porad, przy doborze kolorystyki do twarzy i urody. Udzielała ich Katarzyna Bańska, która pokazała również techniki wykonywania makijażu.

Wieczorem odbyła się potańcówka przy muzyce zespołu Reds. Seniorzy bawili się świetnie, wykazując niewiarygodną energię i wigor.

(K.K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ