Bronili Konstytucji

W numerze

Bronili Konstytucji

Członkowie grupy Starachowice dla Demokracji zorganizowali Literiadę, która ma przypominać prezydentowi RP o przestrzeganiu Konstytucji. Niedzielna (10 września) akcja odbyła się w 29 miastach w kraju. Starachowiczanie spotkali się na placu "Pod Skałkami", gdzie odczytali preambułę do Konstytucji, Odę do Radości oraz utwory Biały i Czarny Walc.

- Będziemy do upadłego wspólnie bronić ładu konstytucyjnego, naszych praw i wolności. Cieszą nas otrzymane gesty solidarności i poparcia. To potwierdza, że wiele osób rozumie sytuację w naszym kraju, ale, niestety, z różnych powodów nie może się oficjalnie ujawniać - powiedziała Maria Derra, jedna z organizatorek Literiady w Starachowicach.

- Pokazujemy, że jesteśmy czujni, że patrzymy rządzącym na ręce. Dziś chcieliśmy przypomnieć, że Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 r. jest najwyższym źródłem prawa we współczesnym, polskim porządku prawnym, że jako akt prawny o najwyższej mocy prawnej stanowi zbiór najważniejszych zasad konstytucyjnych regulujących ustrój polityczny, społeczny i gospodarczy - relacjonuje uczestnik spotkania, Igor Klar.

Podczas spotkania zbierane były podpisy pod obywatelskim projektem Ustawy o Prawach Kobiet i Świadomym rodzicielstwie. Podpisało go 23 osoby.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ