Wędkarskie emocje

Brody

Informacje sportowe

Wędkarskie emocje

Brody

 

Wysoką formą na koniec okresu wakacyjnego wykazał się Marcin Piwnik, który z ogromną przewagą wygrał Spinningowe Mistrzostwa Koła w Brodach.

Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne na zbiórce ustalono, że tura zostanie skrócona do 3 godzin. W tak trudnych warunkach wędkarze liczyli na szczęście. Dopisało Marcinowi Piwnikowi, który już w pierwszym rzucie złowił 53-centymetrowego szczupaka. Później do swojego dorobku dołożył dwa okonie i zwyciężył z wynikiem 1160 punktów. Warto zaznaczyć, że drugi w kolejności Radosław Piwnik osiągnął wynik 210 punktów. Na ten rezultat złożyły się dwa okonie. Nagrodę w postaci wędki spinningowej wylosował Bogdan Lis.

Klasyfikacja zawodów spinningowych po I turze:

1. Marcin Piwnik – 1160 pkt.

2. Radosław Piwnik – 210 pkt.

3. Paweł Pająk – 110 pkt.

4. Bogdan Lis – 65 pkt.

5. Maciej Zaczek - 60 pkt.

6. Kamil Mazur – 45 pkt.

6. Jacek Kawalec - 45 pkt.

8. Andrzej Sikorski – 35 pkt.

Na Zbiorniku Ruśna rozegrano natomiast zawody dla młodzieży ph. "Zakończenie wakacji".

- Wygrał Olaf Kowalik z wynikiem 2,24 kg, który złowił kilka karasi złocistych i leszczyków. Drugie miejsce zajęła Magda Serafin z wynikiem 1,085 kg, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Ola Serafin z wynikiem 0,325 kg. Najlepsi uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu wędkarskiego - podsumował Paweł Kalista.

22 wędkarzy stanęło natomiast do "Zawodów Nocnych".

- Pomimo przechodzącego frontu, najlepszym zawodnikom udało się złowić po kilka leszczy. Po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Marcin Piwnik, który uzyskał 4825 punktów. Drugie miejsce zajął Sebastian Kozieł z wynikiem 3085 punktów, natomiast na trzecim miejscu rywalizację zakończy Paweł Pająk z wynikiem 2850 punktów - skomentował P. Kalista.

Na koniec tradycyjnie odbyło się losowanie nagrody rzeczowej. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Waldemara Kani, który otrzymał fotel wędkarski, a wręczył go prezes Koła PZW w Brodach, Maciej Zaczek.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ