Star z awansem

II runda okręgowego Pucharu Polski

 

Za nami pierwsze pucharowe przetarcia naszych drużyn na szczeblu okręgu. Star Starachowice zagrał w mocno rezerwowym składzie, ale pewnie wywalczył awans. natomiast piłkarze GKS Rudki oddali mecz walkowerem. 

W II rundzie okręgowego Pucharu Polski los skojarzył piłkarzy Staru Starachowice z niżej notowanym, występującym w A klasie, GKS Górno. Trener Tomasz Siczek zdecydował się zagrać mocno rezerwowym składem, w porównaniu do ostatniego meczu ligowego w pierwszym składzie doszło do siedmiu zmian. Trener dał pograć zawodnikom, którzy do tej pory nie mieli jeszcze okazji zagrać w oficjalnym pojedynku lub głównie wchodzili jako rezerwowi. W wyjściowym składzie zabrakło podstawowego do tej pory bramkarza Mateusza Pońskiego, mocno zmieniona była także defensywa, zabrakło lidera obrony Damiana Senderowskiego. W drugiej linii nie zagrał także Jakub Nowocień, który bardzo dobrze zaczął ten sezon, a całkowicie zmieniony był także atak, najlepszego strzelca Mariusza Fabjańskiego również zabrakło w kadrze meczowej, a Konrad Wójtowicz cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Starachowiczanie, mimo gry w mocno eksperymentalnym składzie, od pierwszego gwizdka sędziego przejęli inicjatywę na boisku i co chwilę niepokoili defensywę rywali. Mimo wyraźnej przewagi, wynik długo był bezbramkowy. Dopiero w samej końcówce pierwszej części gry Bartosz Sęga wykorzystał precyzyjne podanie ze środka pola i w sytuacji sam na sam, uderzeniem "po długim słupku", otworzył wynik tego spotkania. Rezultat cały czas był "na styku", a wszystko mogło zmienić się w jednej chwili. Swoje zwycięstwo starachowiczanie przypieczętowali już w doliczonym czasie gry. Kolejne prostopadłe podanie z głębi pola wykorzystał rezerwowy Mateusz Duda i w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę do siatki tuż obok bezradnie interweniującego golkipera gospodarzy.

Podopieczni Tomasza Siczka zaprezentowali się w tym meczu bardzo dobrze i zasłużenie wywalczyli awans do kolejnej rundy.

*GKS Górno - Star Starachowice 0:2 (0:1). Bramki: Bartosz Sęga (40), Mateusz Duda (90).

Star: Adrian Bzymek - Marcin Chodniewicz, Dominik Janikowski, Ariel Spadło, Mikołaj Podzielny, Michał Mikosa, Emil Gołyski, Bartosz Sęga (46. Bartłomiej Drabik), Filip Niewczas, Piotr Serwicki (21. Mateusz Duda), Piotr Bies (60. Bartłomiej Koźlik). Trener: Tomasz Siczek.

W drugiej rundzie okręgowego Pucharu Polski mieli grać także piłkarze GKS Rudki. Reprezentant klasy okręgowej miał mierzyć się na wyjeździe z Orlętami Kielce, które na co dzień występują w A klasie, ale ostatecznie do meczu nie doszło. Podopieczni Marcina Kośmickiego zrezygnowali z wyjazdu do stolicy województwa świętokrzyskiego i oddali mecz walkowerem. Tym samym pożegnali się z Pucharem Polski, a do kolejnej rundy awansował zespół Orląt.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ