Medalistka z Rudnika

17. Mistrzostwa Masters w Biegach Górskich

Agnieszka Matysek z Ludowego Klubu Biegacza Rudnik wywalczyła brązowy medal podczas 17. Mistrzostw Master w Biegach Górskich w stylu alpejskim. To największy sukces w historii seniorskich startów zawodników klubu z gminy Brody.

Zawody rozegrano w miejscowości Pruske na Słowacji w pierwszy weekend września. Nasza reprezentantka stanęła na najniższym stopniu podium w barwach reprezentacji Polski w rywalizacji drużynowej. Podium wywalczone przez Agnieszkę Matysek w rywalizacji drużynowej, to sukces jakiego klub jeszcze na koncie nie miał.

Nasza świeżo upieczona medalistka indywidualnie zajęła 7. miejsce w kategorii K-35. Marian Stylski (M-65) uplasował się na 21, miejscu, Sylwester Dudek (M-50) był 29, a Norbert Stępniewski zajął 40. miejsce w kategorii M-40. Bardzo dobrze spisał się Piotr Jaśtal, który w biegu otwartym na dystansie 10 kilometrów był bezkonkurencyjny i jako pierwszy przebiegł linię mety.