Pierwsza klasa o profilu piłkarskim w powiecie

Inauguracja roku szkolnego

 

Uczniowie i ich rodzice, nauczyciele oraz władze powiatowe i miejskie uczestniczyli w inauguracji nowego roku szkolnego 2017/2018 w Liceum Sportowym przez Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. 

Inauguracja roku w Hotelu Senator przebiegła w iście sportowym stylu. Podczas pokazu multimedialnego zaprezentowano osiągnięcia sportowe drużyny piłkarskiej, a starosta Danuta Krępa wręczyła uczniom koszulki z herbem powiatu i nowe piłki. Zgromadzonych gości, a przede wszystkim uczniów powitał dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych, Mariusz Majewski prezentując im kadrę nauczycielską z Lidią Tokarską, jako wychowawcą.

- Kiedy na początku maja z Wisłą Kraków i Juventą Starachowice podpisywaliśmy dokument o współpracy partnerskiej, którego jednym z celów było utworzenie Sportowego Liceum w Starachowicach i klasy o profilu piłki nożnej, wiele osób mówiło, że porywamy się, być może na przedsięwzięcie, które nam nie wyjdzie - mówił podczas uroczystości prezes Juventy Paweł Brzozowski. - Po rozmowach z władzami Powiatu Starachowickiego, gdzie uzyskaliśmy ich pełne wsparcie, zielone światło (...) spróbowaliśmy i dziś wiemy, że może nam się udać. Klasa o profilu piłki nożnej to już fakt, a w grupie partnerskiej jest tez starachowicki "Wiking".

Uczniowie będę mogli korzystać z siłowni oraz pływalni. Dla przyjezdnych przygotowano miejsca w bursie. Nauka będzie przebiegać tokiem nauczania liceum ogólnokształcącego, a treningi przeprowadzać będą szkoleniowcy. Większość uczniów tej klasy należy do drużyny juniorów młodszych Juventy Starachowice, która pierwsze sukcesy ma już za sobą w rozgrywkach Centralnej Ligii Juniorów U-17.

- Władze powiatu dołożą starań, aby młodzież znalazła swoje miejsce, była dobrze przygotowana do zdania matury i rozwijała swoje sportowe pasje (...) - mówiła starosta. - Żeby sukces był pełnym, potrzebne są trzy czynniki. Pierwszy to oczywiście uczeń, zmotywowany i chętny do nauki, których tu nie brakuje. Drugi to nauczyciel, który w sposób właściwy przekazywać będzie mu wiedzę, a trzeci to baza, o której poprawę starają się władze powiatu.

Danuta Krępa zapowiedziała, że powiat będzie starał się o wybudowanie przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 nowoczesnej hali sportowej i przekazała na ręce dyrektora Mariusza Majewskiego piłkę, którą zostanie wbity pierwszy gol, gdy nowa hala zostanie wybudowana i oddana do użytku.

W uroczystościach uczestniczył również poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec, prezydent miasta Marek Materek oraz członkowie Zarządu Powiatu: Monika Nowak i Andrzej Sendecki.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ