Nasi strażacy na podium

XVI Otwarte Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie

Informacje sportowe

Nasi strażacy na podium

XVI Otwarte Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie

Nad zalewem Chańcza rozegrano pod koniec wakacji XVI Otwarte Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie. Bardzo dobrze spisali się starachowiccy strażacy, którzy zajęli 2. miejsce.

Do tegorocznej rywalizacji przystąpiło łącznie 60 grup, każda z nich liczyła cztery osoby. W głównej mierze w rywalizacji brały udział zespoły złożone ze strażaków, czy to jednostek państwowych czy OSP. Zawodnicy musieli zmierzyć się w sześciu różnych konkurencjach, wymagających specjalizacji z różnych dziedzin. Był wyścig równoległy na łodziach motorowych, wyścig drużynowy na łodziach motorowych, wiosłowanie łodzią na dystansie 100 metrów, wyścig drużynowy na pontonie z pagajami. Uczestnicy rywalizowali także w konkurencjach rozegranych na lądzie. Musieli przeprowadzić reanimację na fantomie oraz rzut rzutką rękawową na odległość.

Tytułu mistrzowskiego broniła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 z Kielc i w tym roku również spisała się najlepiej. Z bardzo dobrej strony pokazali się także starachowiccy strażacy, którzy w klasyfikacji generalnej zajęli 2. lokatę. Najniższy stopień podium przypadł reprezentantom Opatowa.

Najlepsze drużyny otrzymały puchary oraz sprzęt dla swoich komend. Mistrzostwa są co roku organizowane przez wojewodę świętokrzyskiego we współpracy z Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej, Zarządem Wojewódzkim WOPR. Świętokrzyskim Oddziałem Okręgowym PCK oraz Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ