Najpiękniejsze zagrody w powiecie S

Wieści z gmin

Najpiękniejsze zagrody w powiecie S

tarosta Danuta Krępa nagrodziła na sierpniowej sesji Rady Powiatu zwycięzców konkursu "Piękna i Bezpieczna Zagroda – Przyjazna Środowisku", organizowanego z inicjatywy Świętokrzyskiej Izby Rolniczej.

Celem konkursu było wyróżnienie najbardziej estetycznych i bezpiecznych gospodarstw rolnych w województwie świętokrzyskim. W tym roku zgłoszono do niego trzy gospodarstwa z naszego powiatu. Oceny gospodarstw dokonała specjalna komisja powołana przez starostę Danutę Krępę. Jury punktowało ogólny wygląd gospodarstwa, estetykę i czystość obejścia, stan techniczny i estetykę budynków, obiekty sanitarne i bezpieczeństwo w gospodarstwie.

Zwycięskim gospodarstwem w powiecie została zagroda Jolanty i Dariusza Bryłów, znajdująca się w Brzeziu w gminie Pawłów, która zajmuje się hodowlą młodego bydła rzeźnego. Drugą nagrodę zdobyli Halina i Czesław Stomporowie z miejscowości Mirzec-Ogrody, gdzie również chowane jest młode bydło. Trzecie miejsce przyznano natomiast Marcie i Dariuszowi Grudniewskim z Brodów, którzy prowadzą hodowlę koni zimnokrwistych.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ