Inauguracja nowego roku szkolnego

Brody

Brody

Inauguracja nowego roku szkolnego

Brody

 

Szkoła Podstawowa w Lipiu wróciła pod kuratelę gminy Brody. 

Reforma oświaty wzbudzała wątpliwości w prowadzonej przez Stowarzyszenie Oświatowe "Nasza Szkoła" placówce w Lipiu. Część rodziców zadeklarowało chęć przekazania szkoły gminie, ale byli też tacy, którzy obawiali się, że gmina może ją za jakiś czas zlikwidować lub połączyć ze szkołą w Lubieni. Z zarządem stowarzyszenia i nauczycielami szkoły spotkała się wówczas wójt gminy Marzena Bernat i zagwarantowała, że "dopóki jestem wójtem, nie zlikwiduję szkoły". Od nowego roku szkolnego jest więc w strukturach gminnych.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Lipiu miało więc niezwykle uroczysty charakter. Gospodarzem spotkania była Iwona Frolovs, nowa dyrektorka placówki. Wójt gminy Brody, Marzena Bernat wyraziła radość, że to za jej kadencji szkoła wraca do struktur gminy. Dziękowała wszystkim, którzy wsparli ją w tym działaniu, natomiast Mariola Gałka, prezes starachowickiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego powiedziała, że "z tej zmiany zadowoleni będą rodzice, dzieci i nauczyciele".

Justyna Marczak i Beata Majchrzyk, przedstawicielki stowarzyszenia "Nasza Szkoła", podziękowały zarówno przedstawicielom gminy, jak i rodzicom za pomoc w czasie piętnastu lat funkcjonowania szkoły. Dodały, że dzięki inicjatywie pani wójt, szkoła ma szanse na dalsze istnienie i rozwój.

W inauguracyjnej uroczystości uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt. "Kopciuszek". W szkole uczy się tylko 36 dzieci, dlatego mali aktorzy odgrywali po kilka ról. Spektakl pełen był zaskakujących scen, takich jak przymierzanie gościom na sali buta, którego zgubił Kopciuszek. Jeden z uczniów, w sympatyczny sposób sparodiował również występ Zenona Martyniuka.

W rozpoczęciu roku szkolnego udział wzięli również: Tomasz Margula - przewodniczący Rady Powiatu i radny powiatu Jerzy Stachuczy, radni gminy Brody z przewodniczącym Stanisławem Wroną, Dorota Grudnicka-Glina - dyrektor Centrum Usług Wspólnych UG, zastępca wójta Michał Gutowski, dyrektorzy szkół, sołtysi i mieszkańcy Lipia.

Wiersze ułożone na tę uroczystość zaprezentowała Krystyna Jóźwik – emerytowana dyrektorka szkoły w Lipiu oraz radny Tadeusz Bernaciak.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ