Z raportów policyjnych

Internetowe oszustwa

W minionym tygodniu dwóch starachowiczan zostało oszukanych w internecie. Zgłoszenia policjanci otrzymali we wtorek, 5 września. W pierwszym przypadku 32-latek za pośrednictwem portalu internetowego kupił urządzenie kuchenne zz 3 tysięcy złotych. Drugi z mężczyzn, tym razem 60-latek, w podobny sposób chciał nabyć 5 litrów pestycydów za kwotę 68,92 zł. Obaj panowie wpłacili pieniądze na wskazane konta bankowe, ale zakupionych towarów nie otrzymali. Kontakt ze sprzedającym również się urwał.

Pociski na złomowisku

6 września br. na terenie skupu złomu w gminie Pawłów, 44-letni mężczyzna znalazł dwa pociski artyleryjskie (kal. 75 mm) pochodzące z okresu II wojny światowej. Na szczęście nie miały zapalników. kradzież elementów aluminiowych o łącznej wartości 6 tysięcy złotych podejrzani są dwaj mieszkańcy gminy Nowa Słupia. W minionym tygodniu wpadli w ręce kieleckich policjantów.

Prawda wyszła na jaw

W ubiegłym miesiącu na kieleckim osiedlu Czarnów doszło do kradzieży elementów aluminiowych z terenu jednej z firm. Właściciel straty wycenił na 6 tysięcy złotych. Mundurowi z Komisariatu Policji II w Kielcach już zatrzymali 40-latka i 21-latka, mieszkańców gminy Nowa Słupia którzy sprzedali metale w jednym z kieleckich skupów złomu. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Pożar na drodze

W czwartek, 7 września po godz. 7.00, na drodze krajowej nr 42 w Brodach zapaliło się osobowe bmw. W gaszeniu pojazdu uczestniczyły 3 zastępy straży pożarnej. Nikomu nic się nie stało. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej. Utrudnienia w ruchu trwały prawie dwie godziny.

Amatorzy precjozów grasują

9 września br. po godzinie 10.00 w gminie Bodzentyn, kobieta wykorzystała nieuwagę sprzedawcy i ze szklanej gabloty ukradła kilkadziesiąt złotych pierścionków. Poszkodowany 66-latek szacuje szkodę na ok. 15 tys. zł. W tym samym dniu, tuż przed godz. 13.00 w Starachowicach, nieznany sprawca zerwał z szyi 70-latki złoty łańcuszek i uciekł. Seniorka oszacowała stratę na 2.000 zł.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ