Świętokrzyski krajobraz w malarstwie i poezji

XXV edycja Europejskich Dni Dziedzictwa

W numerze

Świętokrzyski krajobraz w malarstwie i poezji

XXV edycja Europejskich Dni Dziedzictwa

 

Obchody 25 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa zainaugurowano w Bibliotece Pedagogicznej w Starachowicach hasłem "Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu". 

Wydarzenie wzbudziło ogromne zainteresowanie miłośników literatury i przyjaciół biblioteki. Honorowym gościem imprezy była Elżbieta Jach – poetka, rzeźbiarka i pasjonatka kultury regionalnej ze Skarżyska Kościelnego. Przygotowano również wystawę malarstwa starachowiczanina, Andrzeja Jamskiego. Cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno młodzieży, jak i osób dorosłych.

Na zaproszenie Aldony Adamczyk ze starachowickiej filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w spotkaniu uczestniczyli emerytowani nauczyciele z II Liceum Ogólnokształcącego i członkowie sekcji literackiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Rozpoczęło się prezentacją członków grupy literackiej "Wiklina", Elżbieta Jach opowiedziała o nowym almanachu "Wiklinowe stopy", który został wydany z okazji 25-lecia powstania grupy. Wiersze autorstwa członków "Wikliny" recytowali natomiast uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Mircu.

(K.K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ