Tworzyli swoją gazetę

Dni Starachowic 2017

W numerze

Tworzyli swoją gazetę

Dni Starachowic 2017

 

Niezwykłą atrakcję dla dzieci przygotowała firma LSC Communications. Podczas tegorocznych Dni Starachowic można było stworzyć swoje czasopismo. 

W namiocie firmy, który stanął na terenie MOSiR, na młodych starachowiczan czekały przybory plastyczne, kolorowe gazety i... przygotowane kartki, na których młodzi dziennikarze tworzyli swoje gazety.

Od mody, poprzez muzykę, po klocki, kotki i słodycze. Tematyka czasopism była różnorodna. Dzieci przy pomocy animatorek z firmy LSC Communications i Ani Ząbeckiej - dziennikarki GAZETY, stworzyły takie pisma, jakie same chciałyby przeczytać. W tej zabawie nie zapomniano jednak o tym, by wytłumaczyć dzieciom, jak wygląda i z czego składa się prawdziwe czasopismo. Młodzi dziennikarze musieli pamiętać o tytule gazetki, stopce redakcyjnej a także reklamach, które przecież są w każdej gazecie.

Dzieciaki swoje czasopisma zabrały do domu. W nagrodę za pracę i zaangażowanie dostały prezenty przygotowane przez drukarnię. Czy w przyszłości zostaną dziennikarzami? Czas pokaże...

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ