Takiego show jeszcze nie było!

Dni Starachowic 2017

W numerze

Takiego show jeszcze nie było!

Dni Starachowic 2017

 

Tegoroczne Dni Starachowic przejdą do historii! Atrakcji nie brakowało, a sobotni festiwal hip-hopu i występy gwiazd wieczoru KęKę i Trzech Króli przyciągnęły tysiące widzów nie tylko z naszego miasta i powiatu.

Tegoroczne Dni Starachowic przypadające na pierwszy weekend września w zamyśle miały zapewnić mieszkańcom jak najwięcej wrażeń. Wszystko udało się znakomicie, a każdy dzień święta naszego miasta wieńczył koncert gwiazdy wieczoru. Organizatorzy: Gmina Starachowice i firma LSC Communications spisali sie na szóstkę!

Międzypokoleniowa zabawa

Święto Starachowic rozpoczęło się już w piątkowe popołudnie (1 września). Na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji bawiły się rodziny z dziećmi, a najmłodsi mogli korzystać z wielu przygotowanych atrakcji. Były popularne "dmuchańce" i festiwal baniek mydlanych, a dla starszych festiwal kolorów i nauka break dance.

Impreza zaczęła się nieśmiało, ale z każdą kolejną minutą na obiektach MOSiR-u zaczęło pojawiać się coraz więcej osób. Ze sceny zaczęły rozbrzmiewać utwory ludowe, a swoje wokalne i taneczne umiejętności zaprezentował zespół Starachowianie. Wieczorem odbył się koncert Haliny Kunickiej, która zaśpiewała starachowiczanom swoje największe hity. Do późnych godzin publiczność bawiła się na potańcówce z DJ Wiką, która już po raz kolejny odwiedziła Starachowice.

Sobota, Popek i Matheo

Pod znakiem kultury hip-hopowej upłyną drugi dzień święta miasta. Grafficiarze pomalowali autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, a scenę opanowali raperzy i beatboxerzy podczas Festiwalu Hip-Hopu. Początkowo zaprezentowali się lokalni artyści, a widzów przybywało z każdym kolejnym występem. A na koncercie gwiazdy wieczoru było ich już tysiące. Według szacunków policyjnych wieczorem wokół sceny zgromadziło się nawet 7 tysięcy osób, a po tablicach rejestracyjnych pojazdów zaparkowanych na wszystkich uliczkach osiedla Stadion można sądzić, że przyjechali do nas fani tej muzyki z całej Kielecczyzny i spoza naszego województwa.

Publiczność do czerwoności rozgrzał radomski raper KęKę, który wystąpił jako pierwsza gwiazda wieczoru. Były okrzyki o bis i raper pojawił się ponownie na scenie. Równie gorącym aplauzem przyjęto występ zespołu Trzech Króli, czyli Popka, Soboty i Matheo. Zaprezentowali swoje największe przeboje porywając publiczność i bisowali ku uciesze zebranych. Jeszcze długo po występie widzowie nie odchodzili od sceny skandując pseudonimy artystów, którzy znów wyszli do tłumu pozując do zdjęć i rozdając autografy.

Muzyka hip-hopowa ma tylu samo zwolenników co przeciwników, ale bez najmniejszego wątpienia Festiwal Hip-Hopu stał się symbolem i hitem tegorocznych Dni Starachowic. Patrząc na reakcję publiczności właśnie tego młodym mieszkańcom naszego miasta było potrzeba. Takiego show w Starachowicach nie było od wielu lat.

Na scenie rządził Enej!

W niedzielne popołudnie scenę zaczęła rozgrzewać m.in. Julia Dudek ze Studia Piosenki Starachowickiego Centrum Kultury. Dla rodzin przygotowano też gry i zabawy. W międzyczasie rozstrzygnięto tradycyjny już Rodzinny Konkurs MAN, w którym nagrodą główną był voucher na rodzinne wakacje o wartości 5000 złotych ufundowany przez firmę MAN. Do konkursu przystąpiło sześć rodzin, które zmierzyły się w kilku sprawnościowych konkurencjach. Najlepiej spisała się rodzina Piotra Wójcickiego i to ona otrzymała voucher.

Późnym wieczorem ponownie scena rozgrzała się do czerwoności. Pojawił się na niej zespół Enej, który zaprezentował swoje największe przeboje z "Kamieniem z napisem love" i "Tak smakuje życie". Publiczność znów szalała pod sceną, śpiewając popularne utwory tego zespołu.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ