Autobox pokazał STARY 226M na targach przemysłu obronnego

Kielce: XXIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

W numerze

Autobox pokazał STARY 226M na targach przemysłu obronnego

Kielce: XXIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

XXII Międzynarodowe targi logistyczne LOGISTYKA wraz z XXIV Międzynarodowym Salonem Przemysłu Obronnego w Kielcach odbyły się od 5 do 8 września br. To największe tego typu wydarzenie w Polsce oraz jedno z najważniejszych przedsięwzięć branży przemysłu obronnego na świecie. Za sprawą odbywającego się MSPO, Kielce jak co roku stają się centrum obronności świata.

Targi MSPO skoncentrowane są na uzbrojeniu i sprzęcie wojskowym, natomiast LOGISTYKA przyjęła za główny wątek pozostałe służby mundurowe, transport oraz ratownictwo i zaopatrzenie. Wiele firm zaprezentowało wyposażenie, opancerzenie i odzież osobistą dla funkcjonariuszy służb mundurowych. Nie zabrakło sprzętu i wyposażenia związanego z IT, kodowaną komunikacją i łącznością. Prezentowano również wyposażenie ratownicze, sprzęt medyczny i środki bezpieczeństwa.

Tegoroczne targi przemysłu obronnego, nad którymi patronat honorowy objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, odwiedzili wyjątkowo licznie przedstawiciele władz państwowych. Wizytował je również minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, który ogłosił ważne dla programu modernizacji technicznej decyzje.

Wysoką rangę Salonu Obronnego podkreśla również obecność na targach światowych gigantów związanych z przemysłem obronnym, m.in. Boeing, Raytheon, Thales, Lockheed Martin, czy Rheinmetall. Warto również wspomnieć, że na tegorocznych targach po raz pierwszy swój potencjał obronny zaprezentowała Korea Południowa.

Jedyną firmą z naszego miasta, prezentującą się na targach, był Autobox Innovations Sp. z o.o. - producent nadwozi pojazdów samochodowych, również o przeznaczeniu specjalnym, z tradycjami sięgającymi 1968 roku. W ostatnim dziesięcioleciu firma wyspecjalizowała się w produkcji na potrzeby wojska. Na wyposażenie polskiej armii trafiło kilkaset egzemplarzy zmodernizowanej wersji samochodu STAR 266 do wersji STAR 266M2 z różnymi typami nadwozi, w tym również z w pełni wyposażonymi laboratoriami i warsztatami specjalistycznymi.

Poza produkcją na rynek krajowy Spółka jest wytwórcą nadwozi zamiatarek lotniskowych, eksportowanych w ramach handlu wewnątrzwspólnotowego.

Starachowicki Autobox Innovations, to jedyna firma, która - poza swoimi różnorodnymi, nowatorskimi opracowaniami z zakresu motoryzacji - kontynuuje tradycje rodzimej produkcji, w tym również modernizacji samochodów ciężarowych STAR.

(K.K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ