„Starachowicki” mecz na remis

Na piłkarskich boiskach

Star Starachowice zremisował na wyjeździe ze Świtem Ćmielów 2:2. Pojedynek miał dodatkowy podtekst, bowiem trenerem zespołu z Ćmielowa jest starachowiczanin Artur Anduła. W ostatnich minutach zwycięstwo w meczu z Nidzianką Bieliny zapewniła sobie Kamienna Brody.

IV liga

*Nidzianka Bieliny – Kamienna Brody 1:2 (0:0). Bramki dla Kamiennej: Pyskaty (73), Dziadowicz (88).

Kamienna: Dymanowski – Kardas, Zięba, Świątek, Kozera, Jedlikowski (66. Pyskaty), Jagieła (55. Sado), Kidoń, Maciejczak (81. Dziewięcki), Czerpak (70. Gajewski), Frańczak (46. Dziadowicz). Trener: Marcin Wróbel.

Trenerskim nosem wykazał się Marcin Wróbel. Mecz z Nidzianką nie ułożył się po myśli Kamiennej, ale przeprowadzone roszady doprowadziły do zmiany wyniku. Zarówno Piotr Pyskaty, jak i Kamil Dziadowicz weszli z ławki i wpisali się na listę strzelców.

- To zwycięstwo chcieliśmy zadedykować Kacprowi Maciejczakowi, który dokładnie dzisiaj obchodzi 22. urodziny – powiedział kierownik Kamiennej Mirosław Piątek.

*Łysica Bodzentyn – Unia Sędziszów 5:1 (4:0). Bramki dla Łysicy: Krzysztof Trela (4), Mateusz Kołodziejski (14), Mariusz Jaros (30), Mirosław Kalista (39, 52).

Klasa Okręgowa

*Świt Ćmielów – Star Starachowice 2:2 (1:1). Bramki dla Staru: Mariusz Fabjański (41, 68-karny).

Star: Mateusz Poński – Michał Sieroń, Ariel Spadło, Damian Senderowski, Marcin Chodniewicz, Patryk Kosztowniak, Jakub Nowocień, Emil Gołyski (86. Bartosz Sęga), Bartłomiej Drabik (60. Michał Mikosa), Konrad Wójtowicz, Mariusz Fabjański. Trener: Tomasz Siczek.

Od pierwszego gwizdka sędziego inicjatywę na boisku przejęli goście. Podopieczni Tomasza Siczka zaczęli dyktować warunki gry, co szybko przełożyło się na sytuacje strzeleckie. Szanse na gola mieli Emil Gołyski, Mariusz Fabjański i Konrad Wójtowicz, ale ostatecznie nie zdołali znaleźć drogi do bramki rywali. Po początkowej przewadze starachowiczan do głosu zaczęli dochodzić podopieczni trenera Artura Anduły. Pierwsze ataki nie przyniosły zmiany wyniku, ale w 27. minucie miejscowi zdołali wyjść na prowadzenie. Kiedy wydawało się, że taki wynik utrzyma się do końca pierwszej połowy, w 41. minucie rzut wolny precyzyjnie wykonał Mariusz Fabjański i doprowadził do wyrównania.

Uskrzydleni bramką „do szatni” piłkarze Staru na drugą połowę wyszli wyjątkowo zmotywowani. Prowadzenie naszej ekipie zapewnił nie kto inny jak najskuteczniejszy strzelec Staru Mariusz Fabjański, który w 68. minucie pewnie wykorzystał rzut karny. Im jednak bliżej było końca meczu, tym więcej do powiedzenia mieli gospodarze. W 81. minucie sędzia podyktował dla miejscowych rzut karny, ale jeszcze w tym przypadku uśmiechnęło się do nas szczęście, bo przeciwnik trafił w poprzeczkę. Niestety, ataki miejscowych w końcu przyniosły efekt. W 84. Michał Mikosa interweniował tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki. Więcej ich w tym meczu nie padło.

*GKS Rudki – Stal Kunów 0:4 (0:3)

Rudki: Dawid Rafalski - Arkadiusz Treska, Jakub Zakrzewski, Radosław Dawidowicz (68. Wiktor Trepka), Bartosz Wiecha, Przemysław Świstak, Kacper Wiecha, Michał Bednarski, Łukasz Kowalski, Dawid Dawidowicz, Bartosz Borowiec (20. Radosław Kwiatek). Trener: Marcin Kośmicki.

B klasa – gr. III

*Arka Pawłów – GKS Świniary 3:1

A klasa – gr. Radom

*Polonia Iłża - Plon Garbatka-Letnisko 4:0 (1:0). Bramki: Łukasz Kłos (32), Sebastian Kutera (53), Mateusz Kurek (71), Jakub Ziomek (75).

Centralna Liga Juniorów U-17

*Juventa Starachowice – Cracovia Kraków 1:4 (1:2). Bramka dla Juventy: Klaudiusz Marzec (13).

Juventa: Dawid Pocheć - Krystian Bracik, Kacper Błaszczyk (70. Jakub Błażejewski), Kacper Borkowski (57. Dawid Płatek), Jakub Gurski, Klaudiusz Marzec (68. Piotr Krzyżowski), Jakub Kalisz, Wiktor Śmigielski, Patryk Mańturz (74. Maciej Moskwa), Dominik Gach (57. Damian Sadkowski), Kacper Zapała (57. Piotr Nowakowski). Trener: Marcin Wójcik.