reklama

Zacięta rywalizacja

O puchar starosty

Informacje sportowe

Zacięta rywalizacja

O puchar starosty

 

Osiem ekip piłkarskich walczyło w Mircu o puchar starosty Danuty Krępy. Najlepiej spisała się starachowicka drużyna Łazy, która w finale pokonała po rzutach karnych reprezentację Trębowca. 

Turniej oficjalnie otworzył wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn i piłkarze z drużyn: Łazy, Małyszyn, Trębowiec, Tychów Nowy, Jadowniki, Gadka, Tychów Stary i Mirzec rozpoczęły rywalizację w dwóch grupach, z których do półfinałów awansowały po dwa najlepsze zespoły.

Najlepiej w fazie grupowej poradziły sobie trzy reprezentacje z gminy Mirzec i jedna ze Starachowic. Trębowiec w walce o finał zmierzył się z Tychowem Starym i wygrał dopiero po rzutach karnych, a Łazy wysoko, bo aż 4:1, pokonały reprezentację Gadki.

W ostatnich dwóch spotkaniach emocji nie brakowało, bo o wszystkim decydowały rzuty karne. Na 3. miejscu turniej zakończyła Gadka, która 7:6 w konkursie "jedenastek" pokonała Tychów Stary. W finale Trębowiec przegrał ze starachowicką ekipą Łazy 2:2 (karne 2:3).

Końcowa klasyfikacja

1. Łazy

2. Trębowiec

3. Gadka

4. Tychów Stary

Medale oraz nagrody rzeczowe wręczyli zwycięzcom: członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki, wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn i wiceprezes Mirzeckiego Towarzystwa Sportowego "Leonard" Mariusz Chmielewski. Organizatorzy zadbali także o wyróżnienia indywidualne. Najlepszym bramkarzem turnieju został Konrad Turek (Trębowiec), a królem strzelców Mateusz Gunciarz z Gadki.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ