Wielka siatkówka znów w Starachowicach

Tym razem w wydaniu międzynarodowym

Informacje sportowe

Wielka siatkówka znów w Starachowicach

Tym razem w wydaniu międzynarodowym

 

W Miejskiej Hali Sportowej gościć będziemy pod koniec września br. czołowe siatkarskie drużyny z Polski i mistrza Holandii. Zagrają w dwudniowym Międzynarodowym Turnieju Siatkarskim o puchar prezydenta Marka Materka.

To efekt współpracy miasta ze stowarzyszeniem Cerrad Czarni Radom. Przed rokiem Starachowice znalazły się w programie Turnieju Partnerstwa Regionalnego. W tegorocznej edycji tych zmagań naszego miasta zabraknie, ale za to przez dwa dni gościć będziemy czołowe ekipy polskiej i holenderskiej siatkówki, które powalczą o puchar prezydenta miasta. Co jak co, ale w klubowych gablotach zarówno polskich drużyn, jak i mistrza Holandii, Pucharu Marka Materka na pewno jeszcze nie ma.

- Ubiegłoroczny Turniej Partnerstwa Regionalnego rozgrywany był w Kozienicach i Starachowicach z udziałem zespołów: Cerrad Czarni Radom, Espadon Szczecin, Indykpol AZS Olsztyn oraz MKS Będzin. W Starachowicach gościliśmy siatkarzy drugiego dnia zmagań. Dla kibiców siatkówki w naszym mieście była to druga tego typu inicjatywa w Starachowicach. W 2014 roku hala na Południu była też współgospodarzem turnieju rangi międzynarodowej. Zagrały w nim zespoły: Dukli Liberec, Posojilnicy Aich Dob, Berlin Recycling Volleys oraz tradycyjnie Cerradu Czarnych Radom - mówi GAZECIE Leszek Kowalski z Referatu Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Miasta w Urzędzie Miejskim.

Tym razem, w weekend 22-23 września, do Starachowic przyjadą: Cerrad Czarni Radom, AZS Olsztyn, Łuczniczka Bydgoszcz i mistrz Holandii Abiant Groningen. Starachowickie zmagania będą ostatnim etapem przygotowań polskich drużyn do nowego sezonu siatkarskiej PlusLigi. 29 września pojedynkiem Cuprum Lubin – MKS Będzin zainaugurowane zostaną kolejne rozgrywki.

-Turniej w Starachowicach będzie niezwykle ważny dla podopiecznych Roberta Prygiela. Odbędzie się bowiem tydzień przed inauguracją ligową. W piątek drużyny zagrają w półfinałach, a w sobotę odbędzie się pojedynek finałowy oraz o trzecie miejsce - dodaje Leszek Kowalski.

Pierwszy półfinałowy pojedynek Abiant Lycurgus Groningen – Cerrad Czarni Radom rozegrany zostanie w piątek o godzinie 16.00, a drugie starcie pomiędzy Indykpol AZS Olsztyn – Łuczniczka Bydgoszcz o godzinie 18.00. Mecz o trzecie miejsce zaplanowany jest w sobotę o godzinie 13.00, a wielki finał o godzinie 15.00. Wstęp na zawody będzie bezpłatny

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ