reklama

Rękami społeczników

Powstaje peron wystawowy "wąskotorówki"

W numerze

Rękami społeczników

Powstaje peron wystawowy "wąskotorówki"

W okolicach Galerii Galardia budowany jest peron wystawowy Starachowickiej Kolei Wąskotorowej. Wszystko dzięki zaangażowaniu społeczników z Klubu Turystyki Kolejowej Oddziału Międzyszkolnego PTTK.

Starachowicka Kolej Wąskotorowa to jedna z atrakcji naszego miasta. Przejażdżka kolejką jest wyjątkowym przeżyciem nie tylko dla najmłodszych. Aby ta atrakcja przetrwała nie tylko w pamięci, wolontariusze zrzeszeni przy starachowickim oddziale PTTK w drugiej połowie sierpnia rozpoczęli prace nad budową peronu wystawowego naszej "wąskotorówki". Wszystko organizowane jest własnymi siłami, dlatego ciężko teraz mówić o konkretnym terminie zakończenia prac. Pewne jest, że prace ruszyły, a chęci nie brakuje.

- Pierwszy etap prac przy budowie peronu wystawowego został zakończony. Wolontariusze z Klubu Turystyki Kolejowej Oddziału Międzyszkolnego PTTK przygotowali teren do zamontowania pierwszych dwóch szyn. Upalne dni pozwalały na pracę tylko wieczorami. Zostaną wznowione na początku września, po pozyskaniu kolejnych materiałów do budowy torowiska - informuje Andrzej Cygan, założyciel Klubu Turystyki Kolejowej Oddziału Międzyszkolnego PTTK, który ze starachowicką "wąskotorówką" związany jest od lat i oddany jej całym sercem.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ