Dach SKC pod lupą policji

Po inwentaryzacji

W numerze

Dach SKC pod lupą policji

Po inwentaryzacji

 

Starachowicka policja bada sprawę inwestycji w Starachowickim Centrum Kultury. Zawiadomienie o nieprawidłowościach złożyła obecna dyrektor placówki. 

Inwentaryzację zarządzono po zmianie dyrektora Starachowickiego Centrum Kultury. Tomasza Kordeusza zastąpiła wtedy Aneta Kordasiewicz. Wykazała, że zapłacono za inwestycję, która nie była do końca zrealizowana przez wykonawcę.

- Sprawa dotyczy 2014 roku. Została zgłoszona na policję i ten organ się teraz tym zajmuje. I tyle mogę powiedzieć na ten moment - skomentowała GAZECIE Aneta Kordasiewicz.

Wątpliwości dotyczą montażu systemu przeciwoblodzeniowego, który za sprawą podgrzewania elektrycznego w wybranych miejscach miał uniemożliwić zamarzanie wody i zapewnić jej odpowiedni spływ z dachu. Za inwestycję, wartą kilkanaście tysięcy złotych, zapłacono, ale systemu na dachu brak.

- Potwierdzam, że Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą prowadzi czynności sprawdzające w sprawie inwestycji w SCK - mówi podinsp. Aleksy Hamera z Komendy Powiatowej Policji ze Starachowic.

Na tym etapie postępowania policja nie chce ujawniać więcej szczegółów, również dyrekcja SCK czeka na zakończenie śledztwa. Będziemy przyglądać się tej sprawie. (zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ