reklama

Solidarność świętowała powstanie związku

W 37. rocznicę

W numerze

Solidarność świętowała powstanie związku

W 37. rocznicę

 

Członkowie związku zawodowego Solidarność w MAN Bus świętowali 26 sierpnia br. rocznicę powstania tej organizacji. 

Uroczystości zaczęły się od mszy świętej, odprawionej w kościele p.w. Wszystkich Świętych, podczas której poświęcono nowy sztandar Międzyzakładowej Organizacji Związkowej w MAN Bus.

- Poprzedni, z okresu stanu wojennego, jest sztandarem historycznym. Ufundowaliśmy dla Związku nowy sztandar, aktualny Międzyzakładowej Organizacji Związkowej w MAN-ie - powiedział GAZECIE Jan Seweryn, przewodniczący NSZZ Solidarność w MAN BUS.

Związkowcy ufundowali również Pomnik Solidarności, który znajduje się przy kościele Wszystkich Świętych. Ku chwale Solidarności i ku chwale ludziom Solidarności został poświęcony przez proboszcza parafii księdza Marka Janasa. Odsłonili go trzej przedstawiciele pokoleń ludzi Solidarności.

Na uroczystości zawitał i przed pomnikiem złożył wiązankę poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec. Obecna była sekretarz UM Beata Duda, przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Margula oraz członkini Zarządu Powiatu, Monika Nowak. W imieniu wojewody Agaty Wojtyszek kwiaty złożył Paweł Lubieniecki, dyrektor generalny Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wiązanki i znicze składali również przedstawiciele związków zawodowych m.in. ze szpitala miejskiego, zakładów Mesko w Skarżysku - Kamiennej i oświatowej Solidarności. Również przedstawiciele Regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność.

Związkowcy z rodzinami spotkali się po południu na festynie, na terenie MOSiR przy ul. Szkolnej. Przygotowano oczywiście catering, by urozmaicić świętowanie, a bawiącym się przygrywał zespół muzyczny. Również dzieci pracowników nie mogły narzekać na nudę, bo była do ich dyspozycji dmuchana zjeżdżalnia, zorganizowano przejażdżkę konną oraz malowanie buziek.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ