reklama

Zuchy w terenie z wojewodą

ZHP

W numerze

Zuchy w terenie z wojewodą

ZHP

 

Warsztaty z terenoznawstwa oraz survival przygotowali dla zuchów instruktorzy XI Szczepu im. Bohaterów Westerplatte w Starachowicach oraz HKS Sparta Starachowice. 

Warsztaty zorganizowano na terenie Harcerskiego Ośrodka Obozowego „Lubianka” w Starachowicach. Uczestnicy wzbogacili swoje umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem, przygotowali wycieczki i biwaki.

- W warsztatach wzięło 20 dzieci wraz 6 opiekunami - poinformował podharcmistrz Paweł Lesiak.

Umiejętności podsumowali podczas spotkania z wojewodą świętokrzyską, Agatą Wojtyszek, podczas którego podkreśliła, że zajęcia jakie odbywają harcerze są ważnymi i godnymi polecenia dla innych.

- Pokazują jak można spędzać wolny czas jednocześnie uczyć się i bawiąc. Poznają wiele umiejętności m.in. jak się poruszać w terenie, jak nawiązywać relacje i wspólnie rozwiązywać problemy. To wszystko przydaje się w dorosłym życiu. Moja obecność w tym miejscu jest wyrazem uznania i poparcia takich inicjatyw - powiedziała pani wojewoda.

A już w sobotę (9 września) na skwerze im. Ludmiły i Stefana Mazurkiewiczów (przy Hufcu ZHP w godz. 14 - 18.00) zaplanowano obchody Dnia Harcerza 2017. W programie: występy artystyczne drużyn harcerskich, ognisko z kiełbaskami, strzelnica, robienie bransoletek, łucznictwo, techniki linowe, gry edukacyjne i wiele innych atrakcji. Zapraszamy.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ