Finał akcji LATO `2017, czas iść do szkoły

W numerze

Finał akcji LATO `2017, czas iść do szkoły

Wakacyjną atrakcją dla dzieciaków i młodzieży są od lat, organizowane przez Spółdzielczy Dom Kultury, Środy Sportowe. Festyny rozrywkowo-sportowe pod tym hasłem również w tym roku cieszyły się zainteresowaniem.

Organizatorzy wychodzili ze skóry, by różnorodnością gier i zabaw zadowolić kipiących energią młodych mieszkańców pięciu osiedli administrowanych przez Starachowicką Spółdzielnię Mieszkaniową. Jedynym czynnikiem, mogącym zepsuć najlepszą nawet zabawę, jest zawsze załamanie pogody, która w tym roku była w miarę łaskawa, a w szczególności podczas trwania festynu podsumowującego Akcję LATO 2017.

Postawiono na gry i zabawy na świeżym powietrzu. Były więc gry zespołowe typu: hula – hoop, biegi z taczkami i wyłaniające mistrza "rodzinnej" skakanki. Tutaj nagrodą były słodycze oraz satysfakcja z pokonania rywalek i rywali. Cenniejsze trofea można było zgarnąć zajmując czołowe lokaty w dyscyplinach zręcznościowych przeznaczonych dla indywidualistów. Wydawać by się mogło, że rzut lotką to bułka z masłem, a tu łatwo nie było. Najlepszym okazał się Marek Gajewski, a na drugim miejscu uplasowała się Ola Frydler. Długa kolejka chętnych ustawiła się do rzutów piłką na bramkę i do kosza. W pierwszej serii nie dała szans swoim rywalom Iga Jagiełło, natomiast w rzutach do kosza nie miał sobie równych Kuba Bogacz.

Na drugą część Środy Sportowej całe towarzystwo przeniosło się do sali widowiskowej, gdzie czekały na uczestników ciastka i napoje. Tam też oklaskiwany był występ Weroniki Styk wraz z koleżanką należących do Grupy Wokalnej NUTA. Dla szczególnie aktywnych uczestników tegorocznej Akcji Lato 2017,kierowniczka SDK Beata Wiśniewska przygotowała dziękczynne dyplomy oraz skromne prezenty. Równie piękne dyplomy wręczone zostały zaproszonym gościom, którymi byli: st.sier. KPP Agnieszka Staryczenkow, przedstawiciele Rad Osiedli: Krystyna Olesińska, Marek Gorzkowski, Marianna Stefankiewicz, Mariusz Konarski oraz organizator Szkółki Rzeźbiarskiej Kazimierz Kopeć. Sponsorami nagród byli natomiast: Spółdzielczy Dom Kultury oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Oprócz kierowniczki Beaty Wiśniewskiej, sztab organizacyjny tworzyli: Maciej Bidziński, Małgorzata Działak i Urszula Turbiarz.

OMAR

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ