Lato w Hucie się skończyło

Podsumowanie akcji

W numerze

Lato w Hucie się skończyło

Podsumowanie akcji

 

Za nami dwumiesięczny cykl zajęć dla dzieci i młodzieży, zorganizowanych przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. 

"Jak mierzono czas", "Archeologia na wesoło", "Rozbitek na wyspie" czy "Indiański świat", to tylko niektóre zajęcia, jakie w wakacje przygotowało Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

- Wraz z końcem wakacji również nasza kolejna akcja "Lato w Hucie" dobiegła końca. Od 2012 roku - jako jedno z pierwszych w Polsce muzeów - przygotowujemy zajęcia dla dzieci, które spędzają czas wolny w mieście. Każdego dnia były różnotematyczne warsztaty, można było je wybierać spośród 18 różnych tematów przygotowanych przez pracowników Muzeum, ale także zaproszonych gości. Wśród naszych partnerów byli przedstawiciele Nadleśnictwa Marcule i Starachowice, Studenckiego Koła Naukowego ZARZĄDZANIE z AGH w Krakowie, Komendy Powiatowej Policji, Straży Pożarnej oraz starachowickiego Sanepidu - podsumował dyrektor Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach Paweł Kołodziejski.

Lato w Hucie to nie tylko aktywne spędzanie wolnego czasu i zabawa, ale także, a może przede wszystkim, edukacja.

- Był blok tematyczny poświęcony historii lokalnej, w którym przygotowaliśmy zajęcia takie jak "Poznaj swój region" , "4koła ze Starachowic" czy "Pomysł na przemysł". Były też bloki poświęcone przyrodzie, ekologii, archeologii, geografii, ale również zajęcia artystyczne, rozwijające kreatywność i wrażliwość. Każdy z młodych uczestników mógł z pewnością znaleźć coś dla siebie. Lato w Hucie spędziło w tym roku 653 osób, a najmłodszy uczestnik miał 4 lata. Mieliśmy gości nie tylko z różnych miejsc w Polsce, ale również z Włoch czy Islandii. Cieszą również stali bywalcy, którzy od pierwszej edycji są obecni na wszystkich lub zdecydowanej większości zajęć - dodał dyrektor Kołodziejski.

- Serdecznie dziękuję wszystkim osobom i instytucjom, które pomogły nam przygotować tegoroczne Lato w Hucie. Dziękuję pracownikom Muzeum za zaangażowanie i wkład pracy w realizację całej akcji. Liczna frekwencja i zainteresowanie potwierdza trafność naszej decyzji sprzed pięciu laty, aby przygotować taką formę spędzania czasu dla tych, którzy pozostają na wakacje w rodzinnym mieście – powiedział Paweł Kołodziejski.

Akcje Muzeum Przyrody i Techniki od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Na pewno tego typu zajęcia będą kontynuowane w przyszłości, a najbliższa okazja do wzięcia udziału w zajęciach pojawi się podczas ferii zimowych, kiedy to odbędzie się kolejna edycja Zimowego Wjazdu do Huty.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ