Mieszkańcy będą mieli wreszcie spokój

W bloku przy ul. Reja

W numerze

Mieszkańcy będą mieli wreszcie spokój

W bloku przy ul. Reja

 

Libacje, nocne wrzaski, smród, bród, a do tego pijani "goście" śpiący na klatce schodowej. Takie "atrakcje" mieszkańcom jednego z bloków przy ul. Reja funduje jeden z sąsiadów. Lokatorzy mają już tego serdecznie dość, ich interwencje nie przynosiły efektu, więc pojawili się w GAZECIE. 

Blok przy ul. Reja należy do wspólnoty mieszkaniowej, ale kontrowersyjny lokator zajmuje lokal komunalny.

- Wraz z rodziną mieszkam obok pana (tutaj pada nazwisko), który nieustannie zakłóca nam spokój. Każdej nocy dochodzi do imprez, na których pojawiają się różni ludzie, między innymi są to bezdomni i alkoholicy. W nocy, gdy sąsiad zamyka przed nimi drzwi, wpadają w szał krzycząc pod oknami do skutku. Dewastują klatkę schodową i korytarz, a do tego załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne gdzie popadnie, nawet na naszej wycieraczce. Zostawiają też butelki, pety, często wymiotują - opowiada GAZECIE jedna z mieszkanek bloku przy ul. Reja w Starachowicach.

Z mieszkania pana K. wychodzą już karaluchy, a zdarzyły się także przypadki małych pożarów. Sąsiedzi wzywali nie raz policję i Straż Miejską. Służby interweniują, sytuacja uspokaja się jedynie na moment i znów jest to samo. Zniecierpliwieni i doprowadzeni do kresu wytrzymałości mieszkańcy o problemie poinformowali naszą redakcję, a my zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego o wyjaśnienie.

- Problem dotyczący uciążliwego lokatora był zgłaszany do Urzędu Miejskiego i jest doskonale znany pracownikom Referatu Działalności Gospodarczej i Zasobów Lokalowych. Wielokrotnie prowadzono rozmowy z tym panem dotyczące jego zachowania, które było przyczyną skarg składanych przez sąsiadów. Prowadzona była też korespondencja pisemna z lokatorem. Niestety, jak widać próby podejmowane przez pracowników Urzędu nie przyniosły spodziewanego efektu, dlatego gmina w najbliższym czasie wystąpi z wnioskiem o eksmisję uciążliwego lokatora - zapewniła nas Iwona Ogrodowska, rzecznik Urzędu Miejskiego.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ