Wkracza nowoczesność w kształcenie fachowców

II etap budowy w OHP

W numerze

Wkracza nowoczesność w kształcenie fachowców

II etap budowy w OHP

 

Już niedługo rozpoczną się prace adaptacyjne warsztatów w Ośrodku Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców w Starachowicach. Inwestycja kosztować będzie prawie milion złotych, a jej realizacja jest możliwa dzięki rządowemu dofinansowaniu

Ruszył kolejny etap budowy warsztatów szkoleniowych Ochotniczych Hufców Pracy przy ul. Hutniczej w Starachowicach. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek, 28 sierpnia br., na terenie starachowickiego OHP podpisano umowę z wykonawcą inwestycji.

W spotkaniu z dziennikarzami brali udział: poseł Krzysztof Lipiec, starosta Danuta Krępa, kierownik Ochotniczych Hufców Pracy, komendant wojewódzki Jacek Sabat oraz kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Starachowicach, Agnieszka Kuś. Prace realizować będzie wyłoniona w drodze przetargu firma, której właścicielem jest Zdzisława Grzegolec.

- Jest to ważny obiekt dla całej społeczności Starachowic. Jak to się mówi, do trzech razy sztuka. Do trzeciego przetargu zgłosiło się dwóch przedsiębiorców i w postępowaniu zwyciężyła nasza świętokrzyska firma z Górna. Cieszę się, że te prace już ruszą - powiedział komendant Jacek Sabat.

Jak podkreślano, inwestycja jest możliwa dzięki dotacji z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wsparcie wyniosło 940 tys. zł.

O zasługach zarówno przedstawicieli OHP, jak i Starostwa Powiatowego mówił poseł Krzysztof Lipiec

- Zależało nam, aby jak najszybciej oddać ten obiekt lokalnej społeczności, a tak naprawdę młodzieży, która tutaj, w Ochotniczym Hufcu Pracy, zdobywa szlify zawodowe. To jest bardzo ważna inwestycja. Bardzo się cieszę, że tę kwotę, blisko milion złotych, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z komendą OHP zainwestuje w Starachowicach. Nasze następne spotkanie nastąpi wtedy, kiedy będzie trzeba przecinać wstęgi - powiedział poseł Lipiec.

O tym, jak ważną rolę odgrywa szkolnictwo zawodowe mówiła natomiast starosta starachowicki Danuta Krępa

- Żeby młody człowiek był dobrze przygotowany do zawodu, potrzebne są trzy elementy. Pierwszy, to uczeń zmotywowany do tego, żeby się uczyć, a drugi, to nauczyciel, który przygotowuje tego ucznia do zawodu. Trzecia rzecz, to baza. Jesteśmy świadkami poszerzania tej bazy, która pozwoli dobrze przygotowywać ucznia do przyszłego zawodu - stwierdziła.

O dobrym odbiorze prac inwestycyjnych OHP na terenie naszego miasta świadczą efekty rekrutacji drugi rok z rzędu, poinformowała - kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania Agnieszka Kuś.

W obiekcie zlokalizowane będą pracownie pozwalające na naukę zawodu w specjalnościach: technik zabudowy i robót wykończeniowych, mechanik samochodowy, kucharz, krawiec czy fryzjer. Także sala konferencyjna i pomieszczenia magazynowe. Prace adaptacyjne mają zakończyć się w połowie grudnia br. Na pierwsze półrocze 2018 roku planowane jest urządzanie pracowni warsztatowych.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ