Spadło u Ramireza

Trener Juventy na stażu w Wiśle Kraków

Informacje sportowe

Spadło u Ramireza

Trener Juventy na stażu w Wiśle Kraków

 

Przez blisko tydzień trener grup młodzieżowych Juventy Starachowice Zdzisław Spadło przebywał na stażu u trenera Wisły Kraków Kiko Ramireza. To efekt współpracy podjętej przez oba kluby w tym roku. 

Kiedy Juventa podpisywała w Starachowicach umowę partnerską z Wisłą Kraków, mówiło się o korzyściach dla obu stron. Do Wisły już wtedy trafił utalentowany junior Maciej Śliwa i to właśnie krakowski klub zapewnił sobie prawo pierwokupu najlepszych młodych zawodników ze Starachowic. Umowa przewidywała także sporo korzyści dla Juventy. Mówiło się o zaangażowaniu Wisły w Liceum Sportowe, które powstało przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3. Dużo uwagi poświęcono także współpracy szkoleniowej. Teraz mamy tego namacalny efekt, bowiem kilka dni temu z blisko tygodniowego stażu w Wiśle Kraków wrócił jeden ze starachowickich trenerów.

Trener Juniorów Starszych Zdzisław Spadło przebywał na stażu u pierwszego trenera "Białej Gwiazdy" Kiko Ramireza. Przez tydzień mógł z bliska przyglądać się technikom treningowym Hiszpana, miał również okazję spotkać się z innymi członkami sztabu szkoleniowego, w tym asystentami: Radosławem Sobolewskim i legendą Wisły - Kazimierzem Kmiecikiem.

- Możliwość odbywania staży trenerskich przy sztabie Wisły Kraków, to jeden z profitów płynących dla naszego klubu, a wynikający z nie tak dawno zawartej umowy partnerskiej z zespołem ze stolicy Małopolski - powiedział dyrektor Juventy Dominik Zuba.

- Staż trenerski w Wiśle Kraków był moim piątym w klubie z Ekstraklasy. Dotychczas uczestniczyłem w treningach drużyn prowadzonych przez polskich trenerów: Bogusława Kaczmarka w Górniku Łęczna, Jacka Zielińskiego w Koronie Kielce i Dariusza Dźwigały w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Miałem także możliwość zapoznania się ze strukturą organizacyjno-szkoleniową i metodami pracy w Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Tym razem mogłem przyjrzeć się jak pracuje cały sztab szkoleniowy Wisły Kraków. Szkoła hiszpańska jest tą, na której się od wielu lat wzoruję w swojej pracy trenerskiej. Wymiana poglądów na tematy szkoleniowe oraz uczestniczenie w treningach, odprawach i analizach taktycznych były dla mnie kolejnym bardzo cennym doświadczeniem - mówi GAZECIE Zdzisław Spadło.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ