Zwycięstwo i podium starachowiczanina

Kubiec startował w Strawczynie i Krośnie

Dawid Kubiec dwukrotnie znalazł się na podium biegów ulicznych. Najpierw bez większych problemów wygrał I Strawczyńską Zadychę, a dzień później zajął drugie miejsce w XII Biegu o Skarb Portiusa.

Reprezentant lekkoatletycznej Juventy Starachowice, 19 sierpnia wystartował na dystansie 10 kilometrów w zawodach I Strawczyńska Zadycha.

- Po nagłej zmianie pogody ochłodziło się o ponad 10 stopni i padał deszcz. Nie miałem jednak większych problemów z wygraną, ponieważ jestem teraz w bardzo dobrej formie, a tempo biegu było bardzo mocne. Czekałem jedynie na odpowiedni moment do ataku. Przeprowadziłem go na siódmym kilometrze i tak zostało do mety - skomentował Dawid Kubiec.

To, że jest w dobrej formie potwierdził dzień później w Krośnie. Podczas XII Biegu o Skarb Portiusa na dystansie 7 kilometrów od samego początku znajdował się w czołówce. Tym razem walkę o zwycięstwo stoczył z zawsze silnymi reprezentantami Ukrainy. Ostatecznie podzielił dwóch rywali i zajął miejsce pomiędzy nimi, z naprawdę niewielką stratą do zwycięzcy.

- Było pewne, że będzie ostra walka na trasie i rzeczywiście tak było. Całą trasę przebiegłem w tempie 3,04 min/km i jestem z tego zadowolony - ocenił starachowiczanin.

Dawid Kubiec na mecie zameldował się z czasem 20:58. Zwycięzca, Ukrainiec Salo Taras reprezentujący Lwów, osiągnął czas 20:31, a trzeci na podium Volodymyr Timashow z ukraińskiej miejscowości Czervonograd na mecie osiągnął czas 21:10. Ledwie 8 sekund później na mecie pojawił się reprezentant Ludowego Klubu Biegacza Rudnik Sylwester Lepiarz, a inny z zawodników LKB Ukrainiec Bohdan Dobranskyy był 12.