Borkowski 12. na Uniwersjadzie!

Informacje sportowe

Borkowski 12. na Uniwersjadzie!

W stolicy Tajwanu - Tajpej, trwa 29. FISU Letnia Uniwersjada. Mamy tam swojego reprezentanta. Mateusz Borkowski z Krynek rywalizował na dystansie 1500 metrów.

Wychowanek Ludowego Klubu Biegacza Rudnik, a obecnie zawodnik łódzkiego RKS, zdobywa coraz większe międzynarodowe doświadczenie. Nie tak dawno w Bydgoszczy rywalizował w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, a aktualnie przebywa na Tajwanie, gdzie startował w letniej uniwersjadzie, która nazywana jest często studenckimi igrzyskami olimpijskimi.

- Na dzień przed wylotem na Uniwersjadę dowiedziałem się, że będę biegał na 1500 metrów, a miałem biegać na 800 metrów. Wszystkie treningi robiłem właśnie pod 800 metrów. Start miałem zaplanowany na 26 sierpnia, ale ostatecznie po tych zmianach przyjechałem dwa dni przed startem. Było to dla mnie niekorzystne, bo nie zdążyłem się zaaklimatyzować, bo tu jest sześć godzin do tyłu - relacjonuje GAZECIE z Tajpej Mateusz Borkowski.

. Mimo przeciwności losu, w kwalifikacjach zaprezentował się bardzo dobrze.

- Zasady kwalifikacji były takie, że trzech pierwszych zawodników wchodziło do finału, a następnych trzech kwalifikowało się z najlepszymi czasami. Ja biegałem w pierwszej serii i patrząc na rekordy życiowe miałem najcięższą serie. Dobiegłem do mety szósty, ale miałem duże szczęście, bo dwie serie, które były po moim biegu, były wolniejsze i ja wszedłem z czasem. Biega mi się tutaj strasznie ciężko, jest bardzo duszno i wilgotno. Cieszę się bardzo, że wszedłem do finału - powiedział GAZECIE jeszcze przed biegiem finałowym M. Borkowski.

Wynik 3:45:29, z którym wszedł do finału, to jego najlepszy rezultat w tym roku. W decydującym starciu widać jednak było, że wcześniejsze zmagania bardzo dużo go kosztowały. Linię mety przekroczył jako ostatni, ale 12. miejsce na Letniej Uniwersjadzie nie na swoim dystansie to i tak sukces.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ