reklama

Wędkarze z Brodów z medalami

65. Indywidualne Mistrzostwa Polski w wędkarstwie rzutowym

Informacje sportowe

Wędkarze z Brodów z medalami

65. Indywidualne Mistrzostwa Polski w wędkarstwie rzutowym

 

Na 65. Indywidualnych Mistrzostwach Polski w wędkarstwie rzutowym, rozegranych w połowie sierpnia br. zostały w Puławach udowodnili, że są w bardzo dobrej formie. 

Zawodnicy WKS "Kiełb Brody", klubu należącego do Koła PZW w Brodach, do Puław pojechali w sześcioosobowym składzie. Tam wraz z kierownikiem ekipy Jackiem Serafinem reprezentowali Okręg PZW w Kielcach. O indywidualne tytuły mistrzów Polski walczyli: Donata Żelazowska, Magdalena Serafin, Natalia Zaczek, Aleksandra Serafin, Jan Kita oraz Paweł Kita.

- Miłą niespodziankę sprawiły nasze juniorki. Natalia Zaczek uzyskała maksymalny wynik w skishu muchowym 100 na 100, zajęła też 2. miejsce w pięcioboju, a Magda Serafin w pięcioboju juniorek uplasowała się na trzecim miejscu, dorzucając do swojej kolekcji brązowy krążek w trójboju spinningowym. Walkę o drugą lokatę przegrała nieznacznie, a miał na to wpływ nieco słabszy wynik w odległości spinningowej. Trzecia nasza juniorka - Aleksandra Serafin, zajęła odpowiednio 7. i 6. miejsce - relacjonują przedstawiciele naszego koła.

Nasi zaznaczyli też swój udział w dwuboju multiplikatorowym. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Donata Żelazowska, a tuż za nią w klasyfikacji końcowej była Aleksandra Serafin. Dla Donaty Żelazowskiej było to znakomite przetarcie przed zbliżającymi się Rzutowymi Mistrzostwami Świata w Szamotułach.

Medale zawisły także na szyjach naszych dwóch reprezentantów. Po jednym "krążku" do kolejki dołożyli bracia Jan i Paweł Kitowie. Występ w Puławach szczególnie miło wspominał będzie Jan Kita, który swoim dobrym występem odzyskał utracony w 2016 roku tytuł Mistrza Polski w dwuboju multiplikatorowym. Decydujące o mistrzostwie starcie stoczył z innym reprezentantem Kielecczyzny, Maciejem Kuzą i - po bardzo zaciętej walce - był górą. Czwartą pozycję w tej konkurencji zajął młodszy z braci Kita - Paweł.

- Znacznie lepiej poszło mu w dwuboju odległościowym, w którym - dzięki bardzo dobrej odległości 105 m - zajął 3. miejsce, przegrywając z medalistami Mistrzostw Świata: Jackiem Kuzą i Włodzimierzem Targoszem - oceniają trenerzy.

Kolejny start naszych zawodników, to Mistrzostwa Świata, które będą się odbywały od 30 sierpnia do 3 września br. w Szamotułach.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ