Szachowy turniej juniorów

Gambit Starachowice

Klub Szachowy Gambit zorganizował w drugiej połowie sierpnia Turniej Juniorów - Wakacje II.

W zawodach rozegranych w Spółdzielczym Domu Kultury wystartowało 20 szachistów.

- Zawodnicy grali 7 rund systemem szwajcarskim z tempem gry 10 minut na partię dla każdego zawodnika. Na zakończenie zawodów odbyła się ceremonia dekoracji najlepszych zawodników. Ostatnim akcentem było losowanie nagród dla uczestników turnieju - powiedział Roman kaput, sędzia zawodów i prezes klubu Gambit.

Zanim jednak doszło do tej najprzyjemniejszej z rzeczy, czyli nagrodzenia zwycięzców, zawodnicy musieli stoczyć naprawdę zacięte pojedynki. Najlepszym juniorem do lat 10 został Mateusz Kiciński, który zdobył 7 punktów, tuż za nim uplasował się Kacper Łosicki (5 punktów), a najniższy stopień podium wywalczył Maciej Klepacz (4,5 pkt.). W rywalizacji młodzików do lat 9 równych nie miał sobie Wiktor Gawlik (6 punktów), który o równe dwa punkty wyprzedził drugiego w kolejności Kamila Ćwika i trzeciego Marcina Welenca. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się zdobywczyni 5 punktów - Bogna Kutera, II miejsce z dorobkiem 4 "oczek" zajęła Bianka Czyrkun, a trzecie zapewniła sobie Maja Welenc (2 punkty).