reklama

Rusza Liceum Sportowe

W Starachowicach

Informacje sportowe

Rusza Liceum Sportowe

W Starachowicach

 

Liceum Sportowe przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3, to bezprecedensowe wydarzenie w historii Starachowic, które otwiera nowe sportowe możliwości. Patronat nad klasą o profilu piłki nożnej objęli: Juventa Starachowice, Wisła Kraków i Wiking Starachowice.

Tam gdzie poważnie myśli się o jakiejś dyscyplinie sportu, funkcjonują szkoły sportowe i klasy o poszczególnych profilach. Nauka w tego typu placówkach pozwala skutecznie połączyć naukę z treningami sportowymi. Kilka lat temu przekonali się o tym w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie takie szkoły już funkcjonują i skupiają najlepszych sportowców, nie tylko z województwa świętokrzyskiego. Zresztą wcale nie musimy daleko szukać, bo powstała jakiś czas temu przy Szkole Podstawowej nr 9 klasa o profilu pływackim przynosi wymierne efekty dla Starachowickiego Klubu Pływackiego Barakuda.

Już kilka lat temu pojawił się pomysł powołania w Starachowicach nie tylko klasy sportowej o profilu piłki nożnej, ale także liceum sportowego, które stwarzałoby idealne warunki do nauki i treningów. Wtedy tego planu nie udało się wprowadzić w życie, ale już za kilka dni Liceum Sportowe oficjalnie zacznie działać. To efekt współpracy trzech klubów sportowych. Z inicjatywą powołania takiego liceum po raz kolejny wyszła Juventa Starachowice, a patronat nad szkołą objął także jej partner Wisła Kraków i Wiking Starachowice, który odpowiedzialny będzie za przygotowanie fizyczne. Niewątpliwie magnesem dla młodzieży jest Wisła Kraków, 13-krotny Mistrz Polski i jeden z najlepszych polskich klubów piłkarskich w XXI wieku. To właśnie dzięki współpracy Juventy z "Białą Gwiazdą" utalentowana młodzież będzie miała prostszą drogę do klubu Ekstraklasy.

Liceum Sportowe w ZSZ nr 3 oficjalnie rozpocznie swoje działanie 1 września br.. W pierwszej klasie uczyć się będzie 24 młodych piłkarzy z rocznika 2001. Głównie będą to obecni zawodnicy występujący w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17, ale nie tylko.

- Pierwszy raz w historii Starachowic powstanie klasa sportowa. Zawodnicy z rocznika 2001 z naszego miasta, ale także z pobliskich miejscowości, takich jak Ostrowiec Świętokrzyski i Skarżysko-Kamienna, podejmą naukę klasie sportowej o profilu piłki nożnej. Uczniowie w ramach zajęć lekcyjnych będą mieli zapewnione trzy jednostki treningowe typowo piłkarskie, do tego zajęcia na siłowni oraz zajęcia na basenie. Trenerem prowadzącym klasę sportową będzie Zdzisław Spadło, który zajęcia prowadził będzie w uzgodnieniu z trenerem juniorów Mariuszem Wójcikiem. Jesteśmy zadowoleni, że klasa sportowa cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród starachowickiej młodzieży, ale także tej z pobliskich miejscowości - powiedział GAZECIE Dominik Zuba, wiceprezes Juventy Starachowice.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ