Na piłkarskich boiskach

Trzecia wygrana Staru

W znakomitej formie znajdują się piłkarze Staru Starachowice. Podopieczni Tomasza Siczka odnieśli trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu. Juniorzy Juventy, rywalizujący w CLJ U-17, odnieśli natomiast ważne zwycięstwo na wyjeździe z Karpatami Krosno. Rozczarowuje na razie Łysica, która tym razem zremisowała z Hetmanem Włoszczowa.

IV liga

*Łysica Bodzentyn - Hetman Włoszczowa 1:1 (0:0). Bramki: Mariusz Jaros (62).

Łysica: Wróblewski – Dulęba (78. Stodulski), Kołodziejski, Cherkashyn (69. Chrzanowski), Kowalski, Trela, Gryz, Pietrzyk, Garbacz (88. Niemaszewski), Kalista, Jaros. Trener: Krzysztof Trela.

*Moravia Morawica – Kamienna Brody 1:1

Klasa Okręgowa

*Gród Ćmińsk – Star Starachowice 0:4 (0:2). Bramki: Emil Gołyski (22), Damian Senderowski (38), Mariusz Fabjański (60), Jakub Nowocień (86).

Star: Adrian Bzymek – Krzysztof Chatys, Damian Senderowski, Ariel Spadło (77. Mikołaj Podzielny), Marcin Chodniewicz, Emil Gołyski (66. Bartosz Sęga), Bartłomiej Drabik (55. Filip Niewczas), Jakub Nowocień, Patryk Kosztowniak (66. Michał Mikosa), Konrad Wójtowicz (83. Piotr Serwicki), Mariusz Fabjański. Trener: Tomasz Siczek.

Niedzielne starcie Staru Starachowice z Grodem Ćmińsk rozpoczęło się z kilkunastominutowym opóźnieniem. Gospodarze nie dopełnili formalności i nie zapewnili ratownika medycznego na meczu. Po ponad kwadransie się pojawił i mecz można było rozpocząć. Podrażnieni takim obrotem spraw podopieczni Tomasza Siczka od samego początku przejęli inicjatywę na boisku. Już w pierwszych sekundach na bramkę rywali uderzał Patryk Kosztowniak, później tego samego próbowali Konrad Wójtowicz i aktywny Bartłomiej Drabik, ale ich uderzenia były nieznacznie niecelne. Wynik spotkania w 22. minucie otworzył Emil Gołyski, a 16 minut później prowadzenie podwyższył Damian Senderowski. Bramka naszego stopera była wyjątkowej urody, bo bramkarza miejscowych pokonał precyzyjnym uderzeniem z ponad 25 metrów.

Na liście strzelców oczywiście nie mogło zabraknąć najskuteczniejszego w ostatnich sezonach piłkarza Staru – Mariusza Fabjańskiego. Popularny „Fabjan” zdobył gola w 60. Minucie, wykorzystując dośrodkowanie Patryka Kosztowniaka. Wynik spotkania ustalił w 86. minucie Jakub Nowocień. Zwycięstwo Staru w meczu z Grodem nawet przez chwilkę nie było zagrożone. Starachowiczanie w pięknym stylu odnieśli trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu i można powiedzieć, że trener Tomasz Siczek idealnie trafił do piłkarzy, którzy na boisku tworzą bardzo skuteczny kolektyw.

*Sparta Dwikozy – GKS Rudki 3:0 (1:0)

Rudki: Dawid Rafalski - Arkadiusz Treska, Jakub Zakrzewski, Radosław Dawidowicz, Przemysław Świstak, Kacper Wiecha, Piotr Kamiński, Michał Bednarski, Jędrzej Kozieł, Łukasz Kowalski, Bartosz Borowiec. Trener: Marcin Kośmicki.

B klasa – gr. III

*Ester Wojciechowice – Arka Pawłów 2:1 (0:1). Bramka dla Arki: Konrad Kwiecień (20).

A klasa – gr. Radom

*Energia II Kozienice – Polonia Iłża 0:1 (0:0). Bramka: Mateusz Niewczas (52).

Polonia (skład wyjściowy): Wólczyński – Pora, Siepietowski, Kołecki, Kutera, Kaczmarczyk, Cheda, Rosłaniec, Kopciał, Niewczas, Zięba. Trener: Piotr Wątorski.

Centralna Liga Juniorów U-17

*Karpaty Krosno – Juventa Starachowice 0:2 (0:2). Bramki: Klaudiusz Marzec (23), Jakub Gurski (38).

Juventa: Krystian Bracik - Dawid Pocheć, Kacper Błaszczyk, Kacper Borkowski, Jakub Gurski (65. Piotr Nowakowski), Klaudiusz Marzec, Jakub Kalisz, Wiktor Śmigielski, Patryk Mańturz (60. Bartosz Gajewski), Dominik Gach, Kacper Zapała (78. Damian Sadkowski). Trener: Marcin Wójcik.