reklama

"Letnia akademia patrzenia na świat" i "Aktywny obywatel"

W Wąchocku

Wąchock

"Letnia akademia patrzenia na świat" i "Aktywny obywatel"

W Wąchocku

Na moc atrakcji mogli liczyć również w ostatnich tygodniach najmłodsi spędzający wakacje w Wąchocku. Zadbał o to Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.

Tegoroczna oferta wakacyjna MGOK Wąchock cieszy się z ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy zajęć mogli nie tylko aktywnie spędzać swój wolny czas, ale także uczyć się czegoś nowego albo doskonalić swoje talenty. W minionym tygodniu odbyła się "Letnia akademia patrzenia na świat" i "Aktywny obywatel".

- W ramach projektu odbywały się warsztaty filmowe, fotograficzne, teatralne i taneczne. Efektem pracy grupy teatralnej był się spektakl "Zamieszanie w krainie bajek", wystawiony na zakończenie warsztatów, 25 sierpnia. Uczestnicy wystąpili w pięknych strojach, uszytych specjalnie na to przedstawienie - informuje Marian Susfał, dyrektor MGOK Wąchock.

Bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się warsztaty filmowe i fotograficzne. Uczestnicy mogli dowiedzieć się jak wykorzystać profesjonalny sprzęt, a także samemu sprawdzić swoje umiejętności.

- Warsztaty fotograficzne to korzystanie z doświadczenia i dorobku znanego krakowskiego fotografa Włodzimierza Płanety. Dały uczestnikom okazję poznania pracy filmowca: przygotowania planu filmowego, opracowania scenariusza i wykonania zdjęć. Poznali też zasady wykorzystania dźwięku i oświetlenia, także zasady powstawania zdjęć lotniczych, z drona i motolotni. Na podstawie własnego scenariusza nakręcili etiudę filmową, nawiązującą tematycznie do znanego młodzieży serialu "Szkoła". Był też wyjazd do kina na produkcję 3D. Powstałe na warsztatach zdjęcia będą zaprezentowane na wystawie - dodaje dyrektor Susfał.

Warsztaty realizowane przez Stowarzyszenie Strefa Wokół Łysej Góry prowadzili wykwalifikowani specjaliści, zajęcia teatralne Jolanta Susfał, filmowe Kamil Bernatek, a taneczne Piotr i Anna Skulscy.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ