reklama

Wszystkie podróże kształcą

Wakacje z Wanacją

W numerze

Wszystkie podróże kształcą

Wakacje z Wanacją

 

Klub Spółdzielczy "Wanacja" zorganizował dla swoich podopiecznych wycieczkę do Łodzi.

W autokarową podróż do Łodzi wybrało się 41 osób. Przez ponad 6 godzin poznawali historię tego miasta i zwiedzali interesujące miejsca. Pani przewodnik spotkanie z młodymi podróżnikami i ich opiekunami rozpoczęła od Centralnego Muzeum Włókiennictwa, gdzie dzieci obejrzały również projekcję multimedialną. Odwiedziły też Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej z budynkami robotniczymi, kościołem ewangelickim i letnim domem, które nawiązują do początków łódzkiego przemysłu włókienniczego.

Kolejnym punktem wycieczki był Księży Młyn, czyli najstarsza dzielnica robotnicza miasta. Tam dzieci zwiedziły Centrum Turysty i uczestniczyły w warsztatach "Skarpeciaki". Znalazł się również czas na zakup łódzkich pamiątek.

Pogoda w tym dniu dopisała i grupa starachowiczan udała się Parkiem Źródlisko do Palmiarni. Młodzi podopieczni z Klubu "Wanacja" obejrzeli piękne okazy w pawilonie śródziemnomorskim, tropikalnym i rośliny pustynne ze zbiorem wspaniałych kaktusów. Pani przewodnik nie zapomniała również o ogródku dydaktycznym.

To nie był koniec atrakcji, bo wybrali się do Łódzkiej Manufaktury i Muzeum Miasta Łodzi, gdzie kiedyś mieściła się rezydencja łódzkiego fabrykanta Izraela Poznańskiego. Ostatnim punktem wycieczki był przejazd rikszami ulicą Piotrkowską.

- wyjazd do Łodzi na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników wycieczki. Dzieci i ich opiekunowie poznali nie tylko historię, ale również piękne zakątki tego miasta - mówi Halina Kępińska z Klubu Spółdzielczego "Wanacja".

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ