reklama

Parkują "jak chcą"

Starachowiczanie...

W numerze

Parkują "jak chcą"

Starachowiczanie...

Parkowanie okazuje się być trudną sztuką dla sporej liczby kierowców z powiatu starachowickiego. Z nieprawidłowo zaparkowanymi pojazdami, Straż Miejska ma do czynienia prawie każdego dnia, a świadczy o tym ilość podejmowanych interwencji.

Tylko od początku 2017 roku strażnicy miejscy zrealizowali 419 interwencji zgłoszonych przez mieszkańców. Wszystkie dotyczyły prośby o podjęcie działań w związku z nieprawidłowym parkowaniem pojazdów. W 2016 roku takich interwencji było 736.

W zdecydowanej większości zgłaszane interwencję były zasadne. Okazywało się, że kierowcy nieprawidłowo parkujący swoje pojazdy, nie tylko łamali przepisy ruchu drogowego, ale również wszelkie zasady dobrego współżycia międzyludzkiego. Dlaczego? Ich własne wygodnictwo powodowało całkowite zablokowanie chodnika, przejścia dla pieszych lub uniemożliwiało wyjazd z terenu posesji lub z garażu.

Zasady zatrzymania i postoju pojazdów na chodnikach reguluje art. 47 Prawa o Ruchu Drogowym. Został on stworzony po to, by chronić pieszych i dać im minimum komfortu w poruszaniu się po chodniku. O tym, że jest nieprzestrzegany przez kierowców, świadczy fakt stale wzrastającej ilości interwencji zgłaszanych do SM.

Straż Miejska apeluje do kierowców, aby przy parkowaniu pojazdu pomyśleć o starszych osobach czy rodzicach z dziećmi w wózkach, którzy omijając nieprawidłowo zaparkowane auta często zmuszeni są przemieszczać się jezdnią.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ