Dominacja Rudnika

XVIII Międzynarodowy Bieg im. Stanisława Staszica

Podium tegorocznej, już 18., edycji Międzynarodowego Biegu im. Stanisława Staszica w Brodach opanowali obcokrajowcy, a najlepszy wśród Polaków zawodnik Ludowego Klubu Biegacza Rudnik - Sylwester Lepiarz uplasował się na 4. pozycji.

Międzynarodowy Bieg im. Stanisława Staszica to już tradycja lekkoatletycznych zmagań w gminie Brody. Wzorem lat ubiegłych organizatorzy przygotowali biegi dla dzieci i młodzieży, które rozegrane zostały w okolicach stadionu, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywają piłkarze Kamiennej Brody. Jednak głównym punktem 18. edycji tej sportowej rywalizacji był bieg główny na dystansie 10 kilometrów. Sygnał do startu dała osobiście wójt gminy Brody Marzena Bernat.

Najszybciej z 10-kilometrową trasą poradził sobie Sergiej Okseniuk reprezentujący gospodarzy, LKB Rudnik. Biegacze z klubu z gminy Brody zdominowali zresztą całą rywalizację, bo opanowali miejsca na podium zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. W biegach młodzieżowych też spisali się wybornie, bo triumfowali w 5 na 9 rozegranych konkurencji!

Sergiej Okseniuk jako jedyny uczestnik biegu "staszicowskiego" pokonał trasę w mniej niż pół godziny. Co prawda drugiego w kolejności Olexandra Barbarykę pokonał jedynie o niespełna 3 sekundy, ale było to już po upływie 30 minut rywalizacji. Na najniższym stopniu podium znalazł się Ivan Barbaryka, który metę przekroczył po kolejnych trzech sekundach. Jak widać różnice pomiędzy pierwszą trójką zawodników były naprawdę minimalne. Czwarty na mecie, a pierwszy Polak Sylwester Lepiarz stracił do czołówki 37 sekund.

Wśród kobiet rywalizacja nie była już tak bardzo zacięta. Olesia Smowzenko - oczywiście z LKB Rudnik - wyprzedziła swoją klubową koleżankę Tatianę Krawczenko o minutę. Trzecia na mecie zameldowała się Ludmiła Shelest.

Na uczestników czekały pamiątkowe medale, a głównymi organizatorami biegu był Ludowy Klub Biegacza Rudnik i Urząd Gminy w Brodach.