Tenisowa rywalizacja w pełni

Informacje sportowe

Tenisowa rywalizacja w pełni

Starachowiccy tenisiści na nudę nie mogą narzekać. Tylko w sierpniu wystartowali w dwóch turniejach amatorów i seniorów. Zawody rozegrano w naszym mieście, ale wcześniej swoją formę sprawdzili podczas zmagań w Warszawie.

W pierwszym tygodniu sierpnia w Warszawie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Amatorów i Seniorów w tenisie ziemnym. Z naszego województwa w tych zawodach wystartowało czworo zawodników, w tym Marian Mocoń reprezentujący Starachowickie Stowarzyszenie Tenisowe. Nasz zawodnik spisał się bardzo dobrze i w kategorii 65+ wywalczył brązowy medal w deblu, grając w parze z Wacławem Daszkiewiczem ze Szczecina. Z grona reprezentantów naszego województwa najlepiej spisał się Tomasz Moczek ze Skarżyska-Kamiennej, który obronił tytuł Mistrza Polski. Tego zawodnika możemy dość często obserwować podczas gry na starachowickich kortach.

Nasze korty w ostatnim czasie też tętniły życiem. W dniach 11-13 sierpnia rozegrano tam turniej II rangi Amatorów i Seniorów pn. Hotel Binkowski, który jednocześnie był fundatorem nagrody głównej. Rywalizowano w kategorii open oraz kategoriach wiekowych 50+ i 65+.

- Kategoria open była bardzo mocno obsadzona, bo na starcie stanął m.in. aktualny Mistrz Polski Tomasz Moczek ze Skarżyska-Kamiennej, drugi w krajowym rankingu Konrad Maciejewski z Rzeszowa, aktualny Mistrz Świata lekarzy Marcin Krywiak z Wrocławia oraz najlepszy zawodnik ze Starachowic, Kamil Wrona - relacjonuje Marian Mocoń ze Starachowickiego Stowarzyszenia Tenisowego.

W finale spotkali się dwaj główni faworyci. Po stojącej na wysokim poziomie rywalizacji, lepszy w dwóch setach okazał się Tomasz Moczek, który wygrał 6:3, 6:1. W kategorii 50+ bardzo dobrze wypadli zawodnicy ze Starachowic. Leszek Prostak i Jarosław Wrona zajęli ostatecznie trzecie miejsca i wywalczyli brązowe medale. Natomiast w kategorii 65+ bezkonkurencyjny był Marian Mocoń reprezentujący Starachowice. Pewnie wygrał swoją grupę wiekową, pokonując w finale Stanisława Kubusiewicza z Piotrkowa Trybunalskiego 6:3 i 6:3.

Zwycięzcy otrzymali od sponsorów weekendowy pobyt dla dwóch osób w Hotelu Binkowski.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ