Debiutowali w oficjalnym meczu

Łazy Starachowice w Pucharze Polski

 

Amatorska drużyna Łazy Starachowice zaliczyła swój pierwszy oficjalny mecz. W ramach okręgowego Pucharu Polski starachowiczanie przegrali w Baćkowicach 3:4.

Kilka miesięcy temu w środowisku sportowym zaczęła krążyć informacja, że w Starachowicach powstanie kolejna drużyna piłkarska. Stowarzyszenie, które skupia amatorów, zapragnęło oficjalnych rozgrywek. Ostatecznie w tym sezonie z tych planów nic jeszcze nie wyszło, ale zespół Łazy Starachowice (nazwa pochodzi od nazwy osiedla) zaliczył swój pierwszy oficjalny mecz.

Klub, którego prezesem jest Konrad Rączka, zgłosił drużynę do rozgrywek okręgowego Pucharu Polski. W I rundzie występują zespoły z najniższych lig, zespoły amatorskie i juniorskie, które również zapragną wystąpić w krajowym pucharze. Przygoda starachowickiej drużyny z pucharem nie trwała jednak długo, ale piłkarze amatorzy zostali po sobie bardzo dobre wrażenie. W wyjazdowym meczu z UKS Baćkowice przegrali 3:4, tracąc ostatnią bramkę w doliczonym czasie gry.

- Amatorskich klubów powinno być jak najwięcej. Mieszkając w Anglii widziałem, jak w podobnym mieście do Starachowic było około 16 klubów w najniższych ligach i około 12 boisk dopuszczonych do ligi. My też mamy setki chłopców do gry w A klasie, którzy zostali wytrenowani przez starachowickie kluby. Z tego miejsca chciałbym złożyć podziękowania dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który ufundował nam stroje - powiedział GAZECIE Konrad Rączka, prezes Łazy Starachowice.

*UKS Baćkowice - Łazy Starachowice 4:3 (1:1). Bramki dla Łazów: Ostatek, Gralec, Piórkowski.

Łazy: Artur Kalista - Jakub Barszcz, Mariusz Ostatek, Damian Fiszer, Maciej Grudniewski, Bartosz Garbacz, Rafał Barszcz, Michał Piórkowski, Damian Bodulski, Marcel Szast, Kacper Marczak oraz Tomek Gralec, Piotr Moroń.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ